Kontraindikacinių pratimų apibrėžimas

Pratimai padeda didinti bendrą sveikatą, tačiau kai kuri veikla gali būti jums neleistina. Kontraindikuotini pratimai yra tie, kurie gali pakenkti tavo sveikatai ir fizinei gerovei. Jie gali kilti dėl įvairių priežasčių ir apribojimų. Jūsų gydytojo ar gydytojo rekomendacijos laikymasis yra gyvybiškai svarbus jūsų atsigavimui ir sveikatai. Atlikus priešinšališkas pratybas, gali atsirasti naujos traumos, ilgalaikis atsigavimas, lėtinis skausmas ar mirtis.

Širdies apribojimai

Daugelis širdies ligonių, įskaitant tuos, kurie patyrė širdies priepuolį arba kuriems buvo širdies vožtuvų pakeitimas ar vainikinių arterijų šuntavimo operacija, gydymo metu yra daug apribojimų. Jūsų stacionare reabilitacijai ir vėlesniam ambulatoriniam gydymui bus daugiausia dėmesio skiriama širdies reabilitacijai, tai yra laipsniškas nuoseklusis laiko ir intensyvumo prailginimas, siekiant sustiprinti jūsų širdį, nesukeliant streso. Kai kuriais sunkiais atvejais pacientai gali atlikti tik 10 sekundžių judesio treniruotes vienu metu.

Širdies reabilitacija

Kai atliksite pažangą, jūsų gydytojas įveda papildomą pratimų štamą pagal savo širdies gydytojo rekomendacijas. Susilaikykite nuo bet kokios veiklos ar fizinių pratimų, dėl kurių jūsų širdies ritmas padidėja daugiau kaip 20 smūgių per minutę, kol gydytojas visiškai išvalo visą savo veiklą. Dusulys, didelis nuovargis, skausmas krūtinėje, blyškumas ar silpnas jausmas rodo, kad reikia nutraukti veiklą ir ramybę, kol atsigausite. Nesilaikant šių atsargumo priemonių ir gydytojo rekomendacijų, gali atsirasti dar vienas širdies įvykis arba mirtis.

Judesių amplitudė

Po judesio, operacijos ar sausgyslių, raumenų ar raiščių plitimo dažnis ribojamas. Jūsų ortopedinis gydytojas turėtų aiškiai nurodyti apribojimus, kuriuos ji pateikė jūsų judesio diapazone. Jūsų gydytojas jus išmokys tinkamai atlikti savo judesio spektrą ir kaip pritaikyti funkcinę veiklą, kad būtų laikomasi judėjimo apribojimų. Nesuderinamumas su judesio treniruočių apribojimais gali sukelti lūžių, plyšimo ar chirurgijos pasikartojimą.

Svorio guolis

Gebėjimas naudotis paveiktomis galūmis gali būti griežtai apribotas, jei jūsų svorio gebėjimas yra ribotas. Jei jūsų kojos masė nesvarbi, jums net neleidžiama pajudinti rankos ar kojos, ji gali būti imobilizuota įstumdami į smeigtuką ar liejimą. Kai jums leidžiama dalinai svorio veikimą, galite pradėti lengvus svorinius pratimus, paprastai tik 5 svarus svorio ar atsparumo. Atlikdami pratimus, neatitinkančius jūsų svorio apribojimų, prailginkite atsigavimą ir dažnai prailginkite rekomenduojamą riboto svorio atramą. Dėl daugelio, riboto svorio, dėl kurio toliau vyksta stacionarus būstas, yra dažniausia kliūtis ortopediniam pacientui grįžti namo.