Ar raugina celiulito pagalba?

Celiulitas yra įprasta kosmetinė problema, susijusi su matomomis riebalų kojomis po oda. Deja, nėra jokio netikėto būdų pašalinti celiulitą. Odos rauginimas, pasireiškiantis ultravioletinių arba UV spindulių šviesa, tam tikru mastu gali laikinai užmaskuoti celiulitą, tačiau ilgainiui rauginimas iš tikrųjų daro celiulitą blogesnį ir gali sukelti rimtų sveikatos sutrikimų, įskaitant vėžį. Sunless rausvas yra saugi alternatyva UV rauginimo, kuri gali laikinai sumažinti celiulito išvaizdą.

Apie celiulitą

Celiulitas yra riebalai, dengti kišenėse po oda, dažnai pasitaiko aplink šlaunis, šlaunis ir sėdmenis. Tai įvyksta tada, kai kolageno skaidulos tarp riebalų ir odos išsišakoja arba suskaido, todėl riebalų ląstelės gali išsipūsti ir sukelti odą raukšlėtą ar sumažėjusią išvaizdą. Celiulitas yra labai dažnas, netgi tarp žmonių, kurie neturi antsvorio. Paprastai moterys patiria dažniau nei vyrai, tačiau vyrams taip pat gali būti celiulito. Nors daugelis žmonių savarankiškai suvokia savo celiulitą, tai nėra medicinos sutrikimas ar sveikatos problema.

Priežastys ir gydymas

Keletas veiksnių gali sukelti celiulitą, įskaitant genus, hormonus ir dietą, tačiau, kai turite celiulitą, nėra daug, ką galite padaryti, kad atsikratytumėte. Daugelio produktų reklama, įskaitant kremus, masažus, operacijas ir apvalkalus, teigia, kad sumažina arba pašalina celiulito atsiradimą, tačiau pagal MayoClinic.com, tik svorio kritimas ir gydymas, susijęs su lazerio terapija ar radijo dažnių sistemomis, parodė bet kokį pažadą Šioje srityje. Odos rauginimas gali laikinai užmaskuoti celiulito išvaizdą, nors ilgainiui rauginimas iš tikrųjų dar labiau padidina celiulito išvaizdą, susilpnindamas ir pleiskanant odą, kuri ją apima.

Sauigimo pavojus

Be to, tik siūlo laikiną celiulito kosmetikos priemonę, UV rauginimas tiek patalpose, tiek saulėje kelia didelę grėsmę sveikatai. Net jei nesulaukite saulės nudegimo, rauginimas gali sukelti odos vėžį ir priešlaikinį odos senėjimą. Rauginimas taip pat gali sukelti akių pažeidimus, įskaitant kataraktą ir ragenos pažeidimus. Be to, FDA teigimu, per didelė UV spinduliuotės poveikio gali slopinti kūno imuninę sistemą, todėl jūs labiau pažeidžiami virusai ir infekcija.

Celiulito prevencija

Nors nėra įrodyta, kaip išgydyti celiulitą, tam tikri gyvenimo būdo veiksniai gali padėti užkirsti kelią jo susilpninimui arba užkirsti kelią tam, kad jį iš pradžių vystytųsi. Jūs negalite pakeisti savo genetinės celiulito polinkio, tačiau pagal MedlinePlus šias gaires gali padėti išvengti celiulito: valgyti sveiką mitybą su vaisiais, daržovėmis ir skaidulomis, reguliariai sportuoti, išlaikyti sveiką ir stabilų svorį, išlaikyti hidrataciją ir Ne rūkyti.

Sunless Suning

Jei jums patinka laikinas rauginimo celiulito sluoksnis poveikis, bet norite išvengti rimto UV rauginimo pavojaus sveikatai, rauginimasis be saulės gali būti jūsų geriausia alternatyva. “Sunless” rauginimo produktai, dar vadinami savikontrolės priemonėmis, paprastai yra cheminės medžiagos, vadinamos dihidroksiacetonu, arba DHA, kuris laikinai patamsina išorinį odos sluoksnį. Vietiniai saulės neturintys saulės produktai yra saugūs, jei jie naudojami pagal instrukcijas ir yra prieinami daugelyje dažniausiai naudojamų purškalų, gelių ir losjonų. Daugelis soliariumų ir spuogų taip pat siūlo profesionalų purškimą saulės spindulių gydymui.