Ar mėsa padidina kraujospūdį?

Gydytojai negali tiksliai nustatyti vieno aukšto kraujospūdžio ar hipertenzijos priežasties nustatymo faktoriaus, tačiau įrodymai parodė, kad dietos su dideliu kiekiu sočiųjų riebalų, natrio ir cholesterolio gali padidinti kraujospūdį. Tai reiškia, kad valgyti per daug mėsos — raudonos mėsos ypač — gali turėti neigiamą poveikį sveikatai. Kai kurie tyrimai teigia, kad liesa mėsa ir jūros gėrybės daro mažiau žalos kraujospūdžio lygiui, nes jos paprastai yra mažesnės riebalų, o kitos išvados rodo, kad mėsa visiškai ištraukiama iš dienos mitybos.

Raudonos mėsos bėdos

Manoma, kad raudona mėsa padidina kraujospūdį, nes raudonoje mėsoje yra daug sočiųjų riebalų, dėl kurių arterijos užsikemša, o cholesterolis kyla, o vėliau sukelia širdies ligas. Išimdami raudoną mėsą iš savo dietos — arba bent jau sumažindami savo suvartojimą — ir pakeiskite ją mažai riebalų baltymų šaltiniais, galite patenkinti kasdienius mitybos poreikius sveikesniu būdu. Blogiausia raudona mėsa širdies sveikatai ir kraujo spaudimui yra tokie dideli riebalai kaip jautiena, kiauliena, ėriena, dešra ir bratwurst, ir bet kokia kepta mėsa.

Neskiestų paukščių

Labiausiai nušlifuotas ir mažiausias sveikas naminių paukščių elementas yra oda, taigi, jei bandote sumažinti kraujospūdį ir valgyti širdį sveiką baltymą, pasirinkite kepta arba keptą be odą vištą, kalakutieną ir kitus naminius paukščius. Svarbu nepamiršti, kad naminiai paukščiai savaime nėra sveiki pasirinkimas, tai yra tai, kaip mėsa yra paruošta ir virta, kad svarbu. Venkite kepta vištienos ar virimo naminių paukščių nesveiko aliejaus, kad pašalintumėte sočiųjų riebalų užsikimšimą arterijomis. Kepta, be odos vištienos vakarienė yra daugiau širdies sveiko baltymų šaltinis nei mėsainis ar kepsnys.

Žuvis ir jūros gėrybės

Dar sveikiau nei naminiai paukščiai yra šviežios arba sušaldytos žuvys, kuri yra ne tik mažai riebios mėsos, bet ir priklausomai nuo žuvies, gali pakuoti didesnį mitybos perforą su širdies sveika omega-3 riebalų rūgštimis. Tunas yra sveikas liesas baltymas, kaip ir lašiša ir menkė. Kailiai, pavyzdžiui, krabai, omarai ir krevetės, yra mažai riebalai, jei jie yra kepti ar virti, tačiau jie nėra per daug širdies sveiki, nes jie yra aukšti cholesterolio kiekį, o iškeptiems šikšnosparniams ar moliuskai turi mažesnį cholesterolio kiekį. Venkite keptos žuvies ar jūros gėrybių ir cholesterolio užpildytų prieskonių, tokių kaip prieskonių padažas ir sviestas.

Be mėsos valgio

Norvegijos širdies, plaučių ir kraujo institutas siūlo optimalią širdies ir sveiko kraujospūdžio lygį, kuriame yra mažai riebalų, mažai cholesterolio ir mažai natrio turinčios dietos, turinčios vaisių, daržovių ir sveiki grūdelių. Tai gali būti suprantama kaip valgymas veganų dietos, kuri vengia visos mėsos, pieno, kiaušinių ir gyvūninės kilmės šalutinių produktų, ir gauna baltymų ir maistingųjų medžiagų iš augalinių šaltinių, tokių kaip pupelės, sveiki grūdai ir riešutai. Veganinė dieta gali pagerinti širdies sveikatos būklę ir kraujospūdį tol, kol apdorojami riebalai ir riebalų rūgštys, kurių sudėtyje yra didelio kiekio natrio, vartojami mažai.