Ar kiaušinių mitybinė vertė priklauso nuo to, kaip jūs juos viriate?

Kiaušiniuose yra tam tikrų sudedamųjų maistinių medžiagų kiekių, kurie iš esmės yra vienodi, neatsižvelgiant į tai, kaip jūs juos viriate. Kiaušiniai, iškepti, supjaustyti arba sudaužyti be papildomų ingredientų, iš esmės yra tokios pačios maistinės vertės. Tačiau nepamirškite, kad kiaušinių sudedamųjų dalių paruošimas ar kepinimas riebaluose turi įtakos galutinio indo maistingumo profiliui.

Kiaušiniuose yra didelė baltymų ir riebalų koncentracija, taip pat nedidelis angliavandenių kiekis. Žalias arba virtos didelės kiaušinėlės sudėtyje yra apie 6,3 g baltymų. Maždaug 60 procentų baltymų kiaušiniuose yra balta. Tai kontrastas su riebalų kiekiu, kurio 90 proc. Yra kiaušinio trynyje. Dideliame kiaušinyje yra maždaug 5 g riebalų, įskaitant maždaug 1,6 g sočiųjų riebalų ir 210 mg cholesterolio. Sumaišęs sočiųjų riebalų ir cholesterolio kiekį kiaušiniuose gali pakelti antakį, ypač jei turite širdies ligą ar būklės rizikos veiksnius. , Pvz., Padidėjęs kraujo spaudimas, 2 tipo cukrinis diabetas ar nenormalus riebalų kiekis kraujyje. Jei tai kelia susirūpinimą, pabandykite pakaitinti kiaušinių baltymus ištisus kiaušinius ir virkite juos be riebalų. Atsižvelgiant į jūsų kraujo riebalų kiekį, kartais galite valgyti visą kiaušinį, kad gautumėte triušį sutelktą maistinę medžiagą.

Nepriklausomai nuo to, kaip jūs juos viriate, kiaušiniai suteikia jums daugybę vitaminų ir mineralų. Dauguma vitaminais ir mineralais kiaušiniuose yra koncentruojami trynyje, įskaitant vitaminus A, D, E, B-6 ir B-12, folatų, tiamino, kalcio, geležies, cinko ir seleno. Kiaušinių baltymuose yra daug kalio ir magnio kiaušiniuose. Fosforas randamas dideliu kiekiu baltos spalvos ir kiaušinio trynys.

Virimo kiaušiniai keičia jų sudedamųjų baltymų struktūrą. Nevalyti kiaušiniai baltymai yra sandariai supakuoti kartu ir laikomi silpnomis cheminėmis jungtimis. Kai šerdate kiaušinių baltymus virimo metu, kai kurios iš šių jungčių sulaužomos ir baltymų sruogos pradeda atskirti vienas nuo kito. Dėl to kiaušinių baltymai lengviau virškinami ir absorbuojami. Nors baltymų kiekis žaliavose ir virtose kiaušiniuose yra toks pat, jūsų kūnas gali geriau išvalyti kiaušinį, palyginti su žaliu kiaušiniu. Saugumo sumetimais, be maistingumo pranašumo, kiaušinių ruošimas yra svarbus. Paprastieji kiaušiniai gali užteršti bakterijas, kurios gali sukelti apsinuodijimą maistui, maisto gaminimas sunaikina šias bakterijas. Kad sumažintumėte apsinuodijimo kiaušiniuose maisto apsisukimų riziką, kruopščiai kepkite kiaušinius prieš juos valgydami.

Maistinės vertės kiaušiniai, paruošti be riebalų ir kitų ingredientų, labai skiriasi nuo daugelio populiarių kiaušinių patiekalų. Pavyzdžiui, du dideli, minkšti virti kiaušiniai turi apie 155 kalorijas, 12,5 g baltymų ir 10,6 g viso riebalų. Šių kiaušinių kepinimas sviesto supilkite apie 100 kalorijų ir 11,5 g riebalų. Sūrio padažas — vienas aštuoniasdešimt 9 colių pyrago — turi beveik 570 kalorijų, 16,7 g baltymų ir stebina 44 g riebalų. Nors jūsų virimo būdas labai nekeičia mitybinio kiaušinių kiekio per se savybės, tai, ką jūs galite su jais derinti ruošiant, tikrai gali.

Baltymai ir riebalai

Vitaminai ir mineralai

Virimas ir kiaušinių baltymas

Kiaušinių patiekalai