Tamsi pigmentacija alkūnėse, kulkšnyse ir vidinėje šlaunoje

Tamsi odos pigmentacija gali atsirasti bet kurioje kūno vietoje, įskaitant kulkšnius, alkūnės ir vidines šlaunis. Ši pigmentacija gali būti dėl įvairių sveikatos sutrikimų, išorinių komplikacijų ir odos būklių. Kadangi kai kurios iš šių sąlygų gali būti pavojingos, jei nesielgsite su jais, turite suprasti, kodėl atsiranda pigmentacijos sutrikimų ir kaip su jais gydyti.

Dugnėjusi pigmentacija ant alkūnių, kulkšnių ir vidinių šlaunų gali būti kepenų dėmių rezultatas. Kepenų dėmės, taip pat vadinamos saulės ankštimis ar amžiaus taškeliais, atsiranda, kai per didelė saulės šviesa sukelia melaniną, odos pigmentą, kartu sujungiant. Hiperpigmentacija taip pat gali būti dėl odos būklių, tokių kaip spuogai ar įaugę plaukai. Be to, fizinės traumos prie odos gali tamsinti odą. Kai kurios medicininės sąlygos, tokios kaip Addisono liga ir pirminė tulžies cirozė, gali pakeisti odos spalvą.

Neatsižvelgiant į vaistą ir recepto odos balinanti medžiaga gali padėti pašalinti odos tamsią pigmentaciją. Šie kremai paprastai apima hidrochinoną, tretinoiną ar kortizoną ir gali užtrukti iki šešių savaičių. Gydytojas taip pat gali atlikti įvairias procedūras pigmentinio odos sluoksnio pašalinimui. Lazerio terapija, dermabrasionas ir cheminis plaukų sluoksnis naikina visus nepageidaujamus patamsintus odos paviršius, naudojant chemines medžiagas arba greitai sukamą šepetį. Krioterapija apima pigmentinės odos užšalimą ir pašalinimą skystu azotu.

Dėl to, kad saulė gali paūmėti ir kartais net sukelti pigmentacijos problemų, Mayo klinika siūlo riboti lauko laiką. Pabandykite likti nuo saulės nuo 10 iki ryto ir 4 valandos vakare, kai saulė yra stipriausia. Visada dėvėkite plačią spektrą apsaugos nuo saulės, apsaugančios jūsų odą nuo abiejų tipų ultravioletinių spindulių: UVA ir UVB. Norėdami užtikrinti maksimalią apsaugą, prieš sau į saulę įdėkite saulės spindulius apie 30 minučių.

Nors pigmentacijos sutrikimai dažniausiai nerodo pavojaus, kreipkitės į gydytoją arba dermatologą, jei pastebėjote, kad dėmės yra skaudžios, kraujavimas, dydžio pasikeitimas, yra daugialypių spalvų, yra netaisyklingos formos sienų arba yra tamsiai pigmentuota. Tai gali būti melanomos, pavojingo odos vėžio formos požymiai, galintys pakenkti odos audiniui ir plisti visame kūne. Siekiant sumažinti riziką, kas mėnesį ištirkite odą.

Priežastys

Gydymas

Prevencija

Įspėjimas