Puodelis makaronų sriuba mitybinė informacija

Taurė “O Noodles”, 1993 m. Pakeista “Tauriųjų makaronais”, buvo sukurta “Nissin Foods” ir pristatyta į rinką 1978 m. Kaip pigus ir greitas maistas “Cup Noodles” yra populiarus koledžo studentų pasirinkimas. Tačiau, turėdamas didelį riebalų ir natrio kiekį, taurieji makaronai gali nepasirinkti sveikiausių maisto produktų.

“Nissin Foods” siūlo 10 skirtingų tauriųjų makaronų skonių, įskaitant šešis skirtingus vištienos skonio tipus, tris krevetes ir vieną jautieną. Galima rinktis iš originalių vištienos ir jautienos skonio, “Hearty Chicken”, “Salsa Picante” krevečių ir “Spicy Chile Chicken”. Mitybos informacija kiekvienam iš skirtingų skonių skiriasi.

Viena tauriųjų makaronų tara laikoma viena patiekalais. Priklausomai nuo skonio, kalorijos svyruoja nuo 280 iki 330, Spicy Chile Chicken, kuriame yra mažiausiai, ir jautienos kvapą, kuriame yra daugiausiai kalorijų.

Taurės makaronai yra daug tiek riebalų, tiek sočiųjų riebalų. Vienoje porcijoje yra 12-15 g viso riebalų ir 6-7 g sočiųjų riebalų, labiausiai rūgštusis Čilės pyragas, kuriame yra mažiausiai riebalų, ir labiausiai širdies vištiena. Vartojantys maisto produktai, kurių sudėtyje yra sočiųjų riebalų, gali padidinti cholesterolio kiekį kraujyje ir padidinti širdies ligų riziką. Atsižvelgiant į tai, kiek riebalų ir sočiųjų riebalų jūs vartojate visą dieną, galite sumažinti jūsų suvartojimą. Naudodami 2000 kalorijų dietą, jūs turite apriboti savo bendrą riebalų kiekį iki 65 g per parą, o sočiųjų riebalų – mažiau nei 20 g per dieną.

Dauguma tauriųjų makaronų kalorijų yra iš angliavandenių. Vienoje porcijoje yra nuo 36 iki 42 g angliavandenių ir nuo 1 iki 2 g pluošto. Angliavandeniai maiste suteikia jūsų kūnui energiją ir turėtų sudaryti didžiąją dalį savo kasdienio kalorijų kiekio. Subalansuota dieta turi turėti apie 45-65 proc. Kalorijų iš angliavandenių arba nuo 225 iki 325 gramų 2000 kalorijų dietoje.

Vienoje dubliuotų makaronų porcijoje yra 6-8 g baltymų. Javų skonį daugiausia sudaro 8 g, o daugelyje kitų aromatų – 6 g. Baltymai yra pagrindinė maistinė medžiaga ir turėtų sudaryti nuo 10 iki 35 procentų jūsų kasdienio kalorijų kiekio. Baltymai naudojami ląstelėms gaminti, raumenims išsaugoti ir stipriai apsaugoti imuninę sistemą.

Taurės makaronai yra labai daug natrio. Natrio kiekis svyruoja nuo 790 iki 1,480 mg, o “Hearty Chicken” – mažiausias natrio kiekis, o “Chicken Vegetable” yra aukščiausias. Per daug didelio natrio maisto vartojimas gali padidinti kraujospūdį. Pabandykite apriboti savo paros dozę iki mažesnės nei 2300 mg per parą.

Skonio

Kalorijos

Riebalai

Angliavandeniai

Baltymas

Natris