Linų sėmenų aliejus ir viduriavimas

Iš linų augalų sėklų gaunamas linų sėmenų aliejus yra gausus omega-3 ir omega-6 riebalų rūgščių šaltinis. Pasak Mayo klinikų svetainės, joje taip pat yra esminės riebalų rūgščių alfa-linoleno rūgšties, kuri yra biologinis pirminis omega-3 riebiųjų rūgščių, esančių žuvų taukuose, pirmtakė. Nepaisant daugelio naudos sveikatai, linų sėmenų aliejus turi vidurius, kurie gali sukelti nepatogumų, sukelia viduriavimą.

Linų sėmenų aliejus

Linų sėmenų aliejus yra liaudies vaistas, tradiciškai naudojamas vidurių užkietėjimui gydyti, ir gali būti naudinga gydyti kitas ligas, tokias kaip dėmesio trūkumo hiperaktyvumo sutrikimas. Linų sėmenų aliejus yra tas pačias omega-3 riebiųjų rūgščių, kurios randamos žuvų taukuose, šaltinis. Tačiau Marylando medicinos centro universitetas teigia, kad tyrimai prieštaringi, ar linų sėmenų aliejus turi tokią pačią naudą sveikatai. Merilendo universiteto medicinos centras praneša, kad klinikiniai tyrimai patvirtina, kad naudojamas linų sėmenų aliejus, siekiant sumažinti širdies ligų ir blogesnio cholesterolio kiekio riziką.

Viduriavimas

“Mayo Clinic” interneto svetainės duomenimis, linų sėklų lašinamasis poveikis yra neįtikinamas. Linų sėmenų aliejus, jei jis vartojamas pakankamai mažomis dozėmis, neturėtų trukdyti virškinimo trakto veikimui. Tačiau naudojant daugiau nei 30 g per dieną ar 2 valgius šaukštus, gali atsirasti nepageidaujamas šalutinis poveikis. Atsižvelgdama į didelį kiekį aliejinių augalų aliejaus, gali atsirasti virškinimo trakto sutrikimas ir viduriavimas, praneša EMedTV svetainėje. Merilando medicinos centro universitetas rekomenduoja, kad suaugusieji imtų 1-2 šaukštai. Per dieną kaip terapinė dozė.

Gydymas

Naudokite tik rekomenduojamą aliejinių augalų aliejaus dozę, nebent gydytojas nurodė kitaip. Jei viduriavimas nemažėja, gali tekti nutraukti linų aliejaus aliejaus naudojimą. Pasak “Mayo Clinic” interneto svetainės, dauguma viduriavimą po gydymo bus sustabdyti per kelias dienas. Svetainėje taip pat siūloma šalinti maisto šaltinį, dėl kurio atsiranda viduriavimas, šiuo atveju linų sėmenų aliejus ir užtikrinama, kad jūs vartojate daug skysčių, kad išvengtumėte dehidratacijos. Narkotikai prieš vaistą nuo viduriavimo gali padėti, kol simptomai nyksta. Jei nustosite naudoti linų sėmenų aliejų ir simptomai išliks, kreipkitės į savo gydytoją, kad pašalintumėte kitą pagrindinę viduriavimo priežastis.

Alternatyvūs papildai

Jūsų pasirinkimas alternatyvių priedų priklausys nuo to, kokio būklės bandysite gydyti su linų sėmenų aliejumi. Norint gauti bendrą omega-3 riebiųjų rūgščių naudą, apsvarstykite galimybę pereiti prie žuvų taukų. Jei gydote vidurių užkietėjimą, Merilendo universiteto Medicinos Centras siūlo nemedicinius metodus, skatinantį reguliarumą. Medicinos centras siūlo reguliariai sportuoti ir padidinti savo suvartojimą daugybėje maistinių medžiagų, pvz., Vaisių, daržovių ir ankštinių augalų, kvietinių duonų arba nedidelio kiekio psyllio pluošto, pridėto prie jogurto ar skutimosi. Jei turite pasirinkti vidurius, kreipkitės į savo vaistininką arba gydytoją, kad galėtumėte nuspręsti, koks jums tinkamas.