Leidžiamų ir autoritetingų auklėjimo stilių palyginimas

Kiekviena šeima turi savo vaiko auginimo strategiją, ir šios strategijos skirstomos į skirtingas kategorijas. Dvi tokios kategorijos, leidžiančios ir autoritetingos, apibūdina poliarinius priešingus auklėjimo metodus. Tėvai, naudojantys vieną iš šių stilių, gali būti įdomu, kaip šie du stiliai lyginami tarpusavyje. Žinant, kad skirtumai tarp šių auklėjimo stilių gali turėti įtakos tam, kad atliktumėte keletą pakeitimų, kaip pakelti savo vaikus.

Leidžiamas tėvystės apibrėžimas

Palankus vaiko auginimas kilęs iš natūralaus troškimo parodyti savo meilę savo vaikams. Moms ir tėvams, naudojantiems šią tėvų formą, sunku pasakyti “ne” savo vaikams, o tai lemia gana silpną auklėjimo stilių. Leistini tėvai turi nustatyti savo ribas. Kadangi jie yra pripratę gauti daugumą to, ko jie nori iš savo tėvų, jie dažniausiai yra pagrindiniai sprendimus priimantys asmenys, kalbėdami apie jų išraišką.

Autoritetingos tėvystės apibrėžimas

Tėvai, naudojantys autoritetingą stilių, tvirtai nustato savo vaikus. Tačiau jie linkę įtraukti savo vaikus į projektavimo šias ribas, skatindami juos aptarti, kaip jie jaučia ir paaiškina, kodėl šios taisyklės ar apribojimai yra naudingi. Patyręs tėvas, o įmonė su savo vaikais, leidžia save diskutuoti, skatindama vaikus aktyviai pareikšti savo poreikius.

Leidžiamas vaiko auginimas: privalumai ir trūkumai

Lyginant su autoritetingais tėvais, leidžiantys tėvai gali atrodyti šilti ir neaiškūs. Tačiau šis paviršiaus lygio žavesys ateina už kainą. Tėvai, naudojantys leistiną stilių, linkę kelti sunkius vaikus, kurie mažai gerbia suaugusiųjų institucijas. Tai gali padaryti vaiko socialinį gyvenimą sunku valdyti, nes jis greičiausiai nebus pasiruošęs atmesti. Nors leidžiama tėvystė yra kilusi iš meilės, pernelyg leistini tėvai turėtų būti patartina būti tvirtesni su savo vaikais, kad nebūtų pernelyg impulsyvių ir nesubrendusių vaikų.

Įgaliotoji vaiko priežiūra: privalumai ir trūkumai

Skirtingai nuo leidžiamo auklėjimo, kuris yra nepriimtinas ir nereaguojantis, autoritetingas auklėjimas reikalauja ir reaguoja. Teigiamas vaiko auginimas turi vieną bendrą aspektą, kuris yra bendras su leistina vaiko priežiūra: tai leidžia vaikams praktikuoti priimant svarbius gyvenimo sprendimus. Tačiau, skirtingai nuo leidžiamo auklėjimo, autoritetingas auklėjimas tėvams suteikia galutinį raginimą, kuris gali apsaugoti vaikus nuo blogo ar pavojingo pasirinkimo. Pagal autoritetingą stilių kylantys vaikai linkę būti savarankiški ir gerbti autoritetą. Tėvai, kurie šiuo metu nenaudoja autoritetingo auklėjimo stiliaus, gali norėti apsvarstyti galimybę pritaikyti kai kurias strategijas.