Kreatino ir sąnarių skausmas

Kreatinas yra junginys, kuris saugo ir tiekia energiją kūno ląstelėms, daugiausia skeleto raumenims, todėl ypač svarbus sportininkams ir kūno formuotojams. Kreatinas gaunamas iš maisto produktų, tokių kaip liesa mėsa ir šalto vandens žuvis, įskaitant lašišas, silkes ir tunus, taip pat gaminama iš dietinių amino rūgščių inkstuose ir kepenyse. Kreatinas tariamai pagerina jėgą, ištvermę, energiją ir atsigavimo lygį, tačiau jo veiksmingumas ir saugumas yra diskusijų tarp mokslininkų. Prieš pridėdami kreatino, pasitarkite su kvalifikuotu sveikatos priežiūros specialistu.

Poatrauminio streso sindromas

Remiantis 2006 m. Spalio mėn. “American Journal of Psychiatry” paskelbtu tyrimu, kreatinas pakeitė ir fibromialgijos skausmą, ir depresiją, susijusią su potempinio streso sutrikimu. Ryšys tarp kreatino ir depresija kyla dėl to, kad, kaip teigia mokslininkai, tiek raumenys, tiek smegenų ląstelės sunaudoja kreatinką energijai, o fibromialgija dažniausiai būna mažesnė už įprastus kreatino kiekius. Tyrime keturios savaitės kreatino papildai sumažino raumenų ir sąnarių skausmo bei depresijos simptomus ir padidino gyvenimo kokybę 30 procentų. Kreatino papildai buvo tęsiami po tyrimo laikotarpio, o po aštuonių savaičių buvo tęsiamas pagerėjimas.

Vyresni vyrai

Trumpalaikis kreatino papildymas pagerino kai kuriuos raumenų jėgos aspektus vyresniems vyrams, prisidedant prie funkcijų išsaugojimo ir amžiaus sutrikimų prevencijos, 2002 m. Kovo mėn. Paskelbtame tyrime “Medicina ir mokslas sportuojant ir sportuojant”. Riebalinių funkcijų išsaugojimas sukelia sumažėjusį stresą ir įtampą sąnariuose bei mažesnę degeneracinių sąnarių ligų riziką. Tyrime dalyviams buvo suteikta kreatino papildai septynioms dienoms. Didžiausia dinaminė stipris, kai kūno dalis perkelia per judesio diapazoną ir maksimalią izometrinę jėgą, kai raumenys yra susitraukiamas be sąnario judesio, abu žymiai padidėjo be jokio neigiamo poveikio. Mokslininkai padarė išvadą, kad kreatinas gali būti naudinga priemonė vyresnio amžiaus žmonėms išlaikyti gebėjimą atlikti kasdienio gyvenimo užduotis.

Raumenų nuovargis

Krizių papildai leidžia papildyti fizinį darbą su mažiau skausmų ir skausmų, kaip teigia JAV 2010 m. Birželio mėn. “Mityba” paskelbtas tyrimas. Tyrime dalyviams kreatinas buvo skiriamas šešias savaites. Po tiriamojo laikotarpio raumenų jėgos ir kūno riebalų kompozicijos testai reikšmingai nesikeičia, tačiau kreatino grupėje stipriai padidėjo raumenų nuovargis, palyginti su kontroline grupe, kuri negavo kreatino.

Fibromialgija

Remiantis Izraelio tyrimo, paskelbto 2009 m. Rugsėjo mėn. “Niujorko mokslų akademijos metinių leidinių” metu, gydomiems fibromialgija sergantiems pacientams, kuriems buvo papildytas kreatinas, pasireiškė simptomų pagerėjimas. Tyrime 30 pacientų, sergančių fibromialgija, 8 savaites papildė kreatinu. Buvo pastebėtas reikšmingas skausmo, gyvenimo kokybės ir miego stiprumo padidėjimas bei sumažėjęs negalios lygis. Tyrėjai taip pat pranešė, kad pagerėjimas buvo prarastas per keturias savaites nuo kreatino vartojimo nutraukimo.

Kofeinas ir kreatinas

Pagal JAV tyrimą, paskelbtą 2010 m. Rugsėjo mėn. “Mitybos tyrimai”, kofeinas ir aminorūgštys, vartojamos kartu su kreatinu, gali padidinti kreatino anti-nuovargio savybes raumenyse, mažinant sąnarių susidėvėjimą. Tyrime buvo nagrinėjamas greitis, atstumas ir laikas iki bėgančiųjų išsekimo, ir nustatyta, kad, nors didžiausias greitis nebuvo paveiktas, padidėjo laikas iki išnykimo, o tai rodo didesnį gebėjimą dirbti ilgiau, mažiau raumenų ir sąnarių streso.