Eteriniai aliejai ir aliejai

Eteriniai aliejai yra naudojami dėl įvairių priežasčių. Jie naudojami kulinarinio skonio, vidaus ir lauko valymo, SPA procedūrų, odos priežiūros, kvapiųjų medžiagų, aromaterapijos, odos valymo ir net gydymo tikslais. Nors dauguma eterinių aliejų laikomi saugiais išoriniam naudojimui, kai kuriems žmonėms tai gali sukelti nepageidaujamas reakcijas. Priešingai, kai kurie eteriniai aliejai turi antibakterinių ir antimikrobinių savybių, kurios skatina sveikatą ir kovoja su infekcija. Geriausia pasikalbėti su gydytoju prieš naudodami eterinius aliejus bet kokioms sąlygoms gydyti.

Eteriniai aliejai

Pasak “Alan Wolf”, esant “eterinio aliejaus apsinuodijimui”, “eteriniai aliejai yra natūralios, aromatinės medžiagos, kurios yra augaluose, medelyne, gėlėse ir sėklose. Kai aromatinis augalas virinamas, eteriniai aliejai distiliuojami ir ekstrahuojami. Šie aliejai vadinami “esminiais”, nes juose būdingas augalų, iš kurių jie buvo gauti, kvapas. Eteriniai aliejai dažniausiai randami kosmetikoje, kvepaluose, muiluose, valiklėse ir maisto prieskoniuose. Aliejus gali turėti gydomųjų savybių, gautų iš augalinės kilmės. Paprastieji eteriniai aliejai yra kadagio, levandos, eukalipto, pipirmėtės ir arbatmedžio.

Alergijos

Kaip apibrėžia Amerikos astmos ir alergijos fondas, alergija yra padidėjęs jautrumas tam tikram alergenui. Alergenas sukelia kūno imuninę sistemą reaguoti į kitaip nekenksmingą medžiagą. Kai kūnas atpažįsta medžiagą kaip potencialiai kenksmingą organizmui, imuninė sistema bando kovoti su įsibrovėliais. Alergiškiems žmonėms specifiniai alergenai gali sukelti čiaudulį, švokštimą, kosulį ir niežėjimą. Alergijos nustatomos pagal jų gaminamus simptomus, jų veikimo trukmę ir metų laiką, kai jie atsiranda. Be to, alerginės ligos svyruoja nuo padidėjusio jautrumo iki maisto produktų ir vaistų, reakcijos į latekso ar vabzdžių įkandimus, odos dirginimą, astmą ir rinitą.

Privalumai

Vienas svarbus etilo aliejus yra eukaliptas. Dėl savo terapinės vertės jis tapo tradicine medicinos sistema pasaulyje. “” Eukalipto aliejaus antimikrobinės veiklos tyrimas “. “Trivedi” teigia, kad eukaliptas turi tiek antiseptines, tiek antibakterines savybes, naudingas alergijos kvėpavimo simptomų ir kitų bakterinių infekcijų gydymui. Jesperas Nielsenas “natūraliuose aliejuose” veikia žmogaus odos sąžiningumą ir perkutaninį benzoinės rūgšties penetracijos priklausomybę nuo dozės “, įvertino eukalipto, arbatmedžio ir pipirmėčių aliejaus poveikį odos vientisumui. Rezultatai rodo, kad pipirmėtis apsaugo odą nuo neliečiamumo. Be to, kiti eteriniai aliejai pasirodė naudingi gydant alergiją. Levanda veikia kaip natūralus antihisiminas, pipirmėtė sušvelnina sinusų galvos skausmus, o apelsinų žievelė išvalo uždėtas nosis.

Pavojai

Eteriniai aliejai gali sąveikauti su kitomis medžiagomis aplinkoje, dėl kurių jie gali veikti kaip alergenai jautriuose asmenyse. Vienas iš pavyzdžių yra levandų aliejus, kuris susiduria su deguonimi esant orui, kad sudarytų hidroperoksidą, potencialų alergeną. Geranilo alyva reaguoja su odos fermentais, kad suformuotų geranialą, alerginį junginį, dirginantį odos paviršių. Kaip pabrėžė Peter Smetė “Žolelių priemonės”, eterinių aliejų terapinis naudojimas nėra reguliuojamas Maisto ir vaistų administracijos ir gali kelti rimtą pavojų sveikatai. Be tiesioginio neigiamo aliejaus poveikio taip pat gali pasireikšti vaistų sąveika, fototoksiškumas ir netiesioginiai pavojai, nes vaistažolių preparatai gali pakenkti, vėluoti arba pakeisti veiksmingą tradicinės medicinos formą.

Apsvarstymai

Eteriniai aliejai gali būti veiksmingi įvairiais būdais. Tačiau, kai kalbama apie alergijas, svarbu konkrečių žolių tyrinėti prieš juos naudojant dėl ​​kokių nors priežasčių. Norėdami išvengti stiprių alerginių reakcijų, naudokite tik minimalų aliejaus kiekį, atskiedžiant jį pagal pakuotės kryptis. Vienu metu bandant naudoti tik vieną aliejų, galima nustatyti, kurios alyvos sukelia alergines reakcijas. Eteriniai aliejai yra aromatinės, šviežios alternatyvos, kurios gali skatinti sveikatą, jei naudojamos kaip nurodyta. Rasti tinkamą eterinį aliejų arba alyvų mišinį netgi gali padėti apsisaugoti nuo alergenų.