Esminiai drebuliai ir mityba

Esminis drebulys yra ne gyvybei pavojingas judesio sutrikimas, kuris gali paveikti konkrečias kūno vietas. Kartais tai pasirodys rankose, kitais atvejais jis pasireikš bagažinėje, galvos, balso virve ar kojose. Nors tai nekontroliuojama, ji skiriasi nuo Parkinsono ligos ar PD, nes tai nėra progresuojanti, neurologinė liga. Pagal NIH, giliai smegenų stimuliacijai gali būti naudojama padėti valdyti šią problemą ir dažnai rekomenduojama pašalinti drebulį sukeliančius veiksnius, tokius kaip kofeinas ir kiti stimuliatoriai iš dietos.

Identifikavimas

Esminis drebulys, nors ir matomas jaunesniems žmonėms, dažniau vyrauja vyresnio amžiaus žmonėms. Kartais tai yra painiojama su Parkinsono, tačiau yra dalykų, kurie yra labai skirtingi apie tai. Jis prasideda palaipsniui, blogėja judesiu, dažnai prasideda jūsų rankose ir dreba, kai jūs siekiate ką nors padaryti. Su PD, jūs turite vadinamą “poilsio drebėjimą”, o tai reiškia, kad jūsų ranka yra drebulys, kai jis tik guli ant jūsų rato.

Prevencija / Sprendimas

Norint diagnozuoti esminį drebulį, gydytojas turės atskirti jį nuo PD ar kitų problemų, kurios gali sukelti drebulį, tokį kaip navikas ar skydliaukės liga. Kai kurie būdai, kaip kontroliuoti esminį drebulį, bus tokie narkotikai kaip beta adrenoblokatoriai, priešuždegiminiai vaistai, raminamieji vaistai arba Botox injekcijos. Nors esminis drebulys nėra pavojingas gyvybei, tai gali sukelti nepatogumų socialiniame gyvenime ar darbe.

Viduržemio jūros dieta

Kai kurie svarbiausi dalykai, kuriuos galite padaryti, kad padėtumėte kontroliuoti savo drebėjimą, yra išvengti kofeino ir kitų stimuliuojančių medžiagų, vartoti labai mažai alkoholio, išbandyti įvairias relaksacijos technikas ir stengtis pakankamai atsigaivinti. Viduržemio jūros dieta yra valgymo būdas, kuris pabrėžia šviežią, neperdirbtą visą maistą, alyvuogių aliejų, žuvis ir riešutus ir vyno su pietums. Tyrime, atliktame per Nacionalinius sveikatos institutus, buvo nustatyta, kad Viduržemio jūros dieta iš tiesų padeda žmonėms su esminiu drebuliu.

Teorijos / spekuliatai

Viduržemio jūros dieta yra tokia maisto pomidze: mėsa ir saldainiai viršuje mažiausiame trikampyje, tada naminiai paukščiai, kiaušiniai ir jogurtas, tada žuvis ir jūros gėrybės, tada didžiausia kategorija yra vaisiai, daržovės, grūdai, alyvuogių aliejus , Pupos, riešutai, ankštiniai, sėklos, žolės ir prieskoniai. Šis dietos tipas yra ne tik geras normalus, sveikas žmogus, MayoClinic.com taip pat pastebi, kad jis gali sumažinti PD ir Alzheimerio ligos paplitimą. Jei tai iš tikrųjų tai padarys, tada jis bus labai naudingas tam, kas turi gerybinį esminį drebulį.

Konsultuokite su savo šeimos gydytoju

Tačiau nusprendžiate gydyti savo esminį drebulį, pirmiausia turėtumėte tai aptarti su savo pirminiu sveikatos priežiūros specialistu. Remiantis jūsų kūno masės indeksu, šeimos istorija ir gyvenimo būdu, jūs ir jūsų globėjas gali pateikti individualų planą, kad galėtumėte susidoroti su esminiu drebuliu.