Epididimitas ir pratimas

Epididimitas yra patinimas, kuris atsiranda smegenų nugaroje vamzdelyje, kuriame yra sperma. Epididimitas dažniausiai sukelia skausmą, patinimą ir paraudimą vienoje ar abiejose sėklidėse. Gerai elgtis su epidimitu, priklausomai nuo to, kokius pratimus jūs darote. Kai kurie įtemptiniai pratimai gali pabloginti būklę, tačiau yra ir kitų rūšių fizinio aktyvumo, dėl ko negalima sukelti nepatogumų.

Bet kokio amžiaus vyrams gali būti epididimitas, tačiau būklė yra dažniausia vyrams nuo 20 iki 39 metų. Epididimitas dažniausiai yra susijęs su bakterine infekcija iš šlapimo takų ar prostatos arba nuo lytiškai plintančių ligų, tokių kaip gonorėja Ar chlamidija. Kitos būklės priežastys apima tam tikrus vaistus ir tuberkuliozę. Epididimitas retkarčiais gali būti sukeltas intensyvaus fizinio krūvio metu ir sunkiu švelniu šlapimu, kurį sukelia šlapimo pūslė iki epididimijos, tada sukelia cheminį sudirginimą.

Gydymas epididimitu priklauso nuo priežasties. Jei jūsų būklę sukėlė lytiniu keliu plintanti liga ar kita infekcija, jūsų gydytojas skirs antibiotikus. Kad galėtumėte susitvarkyti su skausmu ir diskomfortu, galite atsipalaiduoti, pakelti savo membraną, nusilpti, dėvėti sportinę pagalbininkę, šalinti nugarą į kapšelį ir susilaikyti nuo lyties, kol jūsų infekcija bus išvalyta. Norėdami susidoroti su skausmu ir uždegimu, galite vartoti nesteroidinį priešuždegiminį vaistą, pavyzdžiui, ibuprofeną.

Priklausomai nuo to, kiek skausmo esate, kai kurie pratimai gali sukelti skausmą. Pavyzdžiui, važiavimas dviračiu gali sukelti per daug spaudimo ant sėklidžių ir būti per daug skausmingas. Sunkus veiksmas, pvz., Sunkiosios atletikos, gali sukelti šlapimą į epididimį ir sustiprinti jūsų būklę sukelia dirginimą. Veikla, pvz., Vidutinio sunkumo vaikščiojimas ir plaukimas, nesukelia sėklidžių ir sėklidžių, nors jūsų užsiėmimai priklauso nuo to, ką jūsų kūnas gali toleruoti. Jei esate antibiotikas, palaukite, kol praeis, kol išnyks epididimitas, kad išvengtumėte skausmo ir tolesnio sudirginimo.

Jūs galite užkirsti kelią epididimitui gydydami saugų seksą ir reguliariai tikrinkite, kad būtų galima gydyti infekcijas. Jei planuojate pakelti svorį arba atlikti bet kokį kitą sunkų fizinį aktyvumą, pirmiausia reikia ištuštinti šlapimo pūslę, kad šlapimas nepatektų iš šlapimo pūslės į jūsų epididimį ir gali sukelti epididimitą. Taip pat galite padėti užkirsti kelią infekcijos atsiradimui jūsų sistemoje, geriant daug vandens.

Priežastys

Gydymas

Pratimas

Prevencija