Endive maistingumo informacija

Endive yra lapinės daržovės su moksliniu pavadinimu Cichorium endivia. Yra dviejų rūšių endives: Curly ir escarole. Curly Endive yra siauras lapelis ir kartais vadinamas cikorija. Escarole yra plataus lapo endive, kuris yra mažiau karta nei garbanoti. Nesvarbu, kokio tipo endive jūs pasirenkate, valgydami šį daržovę jūsų dietai labai padidėja vitaminų, mineralų ir skaidulų.

Porcijos

Šio straipsnio maistinės vertės yra pagrįstos porcija, kurią sudaro pusė puodelio susmulkinto endive, kuris sveria 25 gramus. Tačiau geriausias būdas nedelsiant parodyti endive mitybos potencialą yra iš pradžių pažvelgti į visas galvos, sveriančios 513 gramus, vertes. “Endive” galvutė turi tik 87 kalorijas, bet suteikia 64 gramų mitybinės skaidulos, 20-46 proc. Visų rekomenduojamų dienos verčių (DV) iš kiekvienos iš aštuonių mineralų ir trijų vitaminų bei 56 procentų vitamino C. Tai taip pat yra 182 Procentas folio, 222% vitamino A ir 1,481% DV vitamino K. Tai labai maistingas augalas.

Pagrindinis mityba

Pusė puodelio, kurio dydis yra galutinis, vos turi išmatuojamų kalorijų (tik keturi), tačiau tai sudaro tris procentus DV pluošto ir vienas procentas DV baltymų. Jis turi nedidelį kiekį angliavandenių (0,84 g), cukrų (0,06 g) ir bendrą riebalų kiekį (0,05 g).

Vitaminai

Kai porcijos dydis nukrinta iki pusės puodelio, vienintelis vitaminas B, kurio vis dar tiekiamas dideliu kiekiu, yra folate (9 proc. DV). Kiti vitaminai B vis dar egzistuoja, bet tokiais mažais kiekiais, kad dieninių verčių procentas sumažėja iki dviejų – pantoteno rūgščiai, viena – tiamino ir riboflavino – ir tik niacino, vitaminų B6 ir B12 pėdsakai. Tai taip pat suteikia vieną procentą DV vitamino E. Tačiau net šis maitinimo dydis, endive vis dar yra geras vitamino K šaltinis (72 proc. DV) ir vitaminas A (11 proc. DV), ir jūs vis tiek gausite tris procentus Dienos vertė vitamino C.

Mineralai

Pusė taurės Endive suteikia penkis procentus dienos vertės mangano ir du procentus kalio. Kalcis, geležis, magnis, fosforas, cinkas ir varis yra prieinami DV viename procente.

Endive suteikia keletą kitų svarbių maistinių medžiagų. Jame yra omega-3 ir omega-6 riebalų rūgščių. Nors jie yra prieinami tik pėdsakais vienos pusės puodelio porcija, visa galvos endive turi 66,7 mg omega-3 ir 385 mg omega-6. Cholinas yra svarbi nervų perdavimo, ląstelių struktūros ir homocisteino kiekio mažinimo medžiaga. Viena pusė puodelio Endive suteikia 4,2 mg cholino.

Esminiai maistingieji elementai