Egzema mažamečio galvos odoje

Egzema yra įprasta būklė, galinti paveikti bet kokį amžių, tačiau ji ypač būdinga kūdikiams ir mažiems vaikams. Ekzema, taip pat dažnai vadinama atopiniu dermatitu, gali sukelti, kad jūsų vaiko galvos odai būtų padengtas nemalonus niežėjimas ir uždegimas. Nustačius bėrimą, galite imtis priemonių, kad galėtumėte gydyti savo kūdikį ir išvengti egzemaus vėžio.

Atpažinti galvos odos ekzima

Jūs galite nustatyti odos egzemą ir atskirti ją nuo kitų galvos odos infekcijų savo unikaliu išvaizda ir tekstūra ant jūsų bambos galvos. Ekzema paprastai susideda iš sausų ir iškilių odos sričių, kurios išsivysto pleistrų ar išpūtimų, kurie dažnai niežti ir sudirgę. Pažeistos odos sritys pasidaro raudonos arba rusvos arba pilkos spalvos ir, kai jie sudirgina įbrėždami, virsta giliau raudonomis spalvomis – tai paprastai būdinga mažiems vaikams, kurie nesupranta, kodėl jie neturėtų įbrėžti paveiktų vietovių. Ši zona gali būti pluta po vieną subraižytą.

Egzema sukelti

Egzema ant galvos odos ir kitų kūno vietų gali sukelti genetinis makiažas, dėl kurio jūsų mažylis labiau linkęs sausą odą. Ekzema taip pat gali būti susijusi su alergijomis mažiems vaikams, o mažiems vaikams, kurie susiduria su egzema, dažnai astmai ar šienligei kyla senstant. Ekzema gali išsilieti dėl alergenų ar dirgiklių poveikio ir gali reaguoti į temperatūros ar drėgmės pokyčius, kurie išdžiūvo iš odos.

Pagrindinis gydymas

Nors be recepto vaistiniai preparatai gali gydyti egzemą vyresniems vaikams ir suaugusiesiems, jūs neturite vartoti jokių vaistų vaikui, nebent nurodys jūsų gydytojas. Vietoj to dėmesys skiriamas prevencinėms priemonėms, taip pat, kad galvos oda būtų hidratuojama taikant drėkinamus tepalus, losjonus ar kremus paveiktoms vietovėms. Jei įmanoma, venkite karštų ir sausų vietų, kurios gali išdžiūti odą, arba naudokite drėkintuvą savo namuose, kad sausas sezonas palaikytų drėgmę.

Gydytojo gydymas

Dėl sunkios egzemos gydytojas gali skirti vaistą galvos odai gydyti. Tai gali svyruoti nuo kortikosteroidų kremo, norint nutirpėti per dieną, gerti antihistamininius preparatus, siekiant sumažinti niežėjimą ir padėti jūsų berniukui miegoti per naktį.