CPAP kaukė blondinei odai

CPAP kaukes, skirtas ilgalaikiam naudojimui namuose, reikia tvirtinti prie veido. Amerikos miego apnėja asociacija siūlo laikyti ir dydį, ir tinkamumą, įskaitant kaukės plotį, ilgį ir dirželio sandarumą. Prastai pritvirtintos kaukės gali sukelti odos sudirgimą ar net alerginę reakciją, tačiau nėra jokių požymių, kad šios kaukės gali padėti gydyti blizgančią odą.

CPAP kaukė

“CPAP” reiškia nuolatinį teigiamą kvėpavimo takų spaudimą. Pagal “Iliustruotą slaugos praktikos vadovą” CPAP kaukę sudaro lengva, lanksti kaukė iš gumos ar silikono, apimanti jūsų nosį ir burną. Pritvirtinkite kaukę prie galvos su juostomis, panašiais į ortodontines galvos apdangalą. Kaukės deguonies vamzdis jungiasi prie ventiliatoriaus, kuris tiekia slėgio orą, kad galėtumėte kvėpuoti. Taip pat yra “ekspiriacinis slėgio vožtuvas”, kuris išleidžia anglies dioksidą, kurį iškvėpstate.

CPAP naudoja

CPAP kaukės gali padėti žmonėms, turintiems kvėpavimo distreso sindromą, virusinę pneumoniją ir plaučių edemą. Ligoninės personalas gali naudoti CPAP kaukę, kad nuimtų pacientą iš ventiliatoriaus. Kaukės paskirtis – nuolat slėgti kvėpavimo takus, išlaikyti atvirą ir laisvą erdvę. Mažesni CPAP kaukių variantai, apimantys tiktai nosį, paprastai skirti miego apnėjai.

CPAP ir odos dirginimas

Kadangi kaukė turi tvirtai prisitvirtinti ir sudaryti sandariklį ant veido, odos sudirgimas yra dažnas ir erzinantis šalutinis poveikis. Taip pat yra tikimybė, kad galite būti alergiški medžiagai, iš kurios pagaminta kaukė. Jei jūsų blizganti oda yra alerginės reakcijos dalis, turėsite nusipirkti kaukę, pagamintą iš skirtingų medžiagų. Amerikos miego apnėja asociacija pažymi, kad kaukes galima pagaminti iš sintetinio kaučiuko, vinilo, kieto plastiko ar silikono.

CPAP Kaukės ir Odos priežiūra

Amerikos miego apnėja asociacija pažymi, kad ir sausa oda, ir odos aliejus perteklių gali apsaugoti jūsų kaukę nuo veiksmingo ruonio. Drėkintuvai ir naftos produktai gali reaguoti su kaukės dalimi, kuri liečia jūsų veidą, tačiau ASAA siūlo išnagrinėti specialiuosius drėkintuvus, skirtus CPAP kaukių vartotojams. “Iliustruotas slaugos praktikos vadovas” rekomenduoja, kad bensino rūgštis būtų iš karto po kaukės kraštu, kad nebūtų pernelyg džiūvėsių ir krekingo.

CPAP ir blotchy odos

Kadangi blotingoje esanti oda turi daugybę galimų priežasčių, turėtumėte pasikonsultuoti su gydytoju dėl diagnozės. Amerikos amerikiečių šeimos gydytojų akademija pažymi, kad išsiplėtusi oda gali rodyti rosacea, o raudona ir blizganti oda gali rodyti bėrimą, vadinamą daugiaformė eritema, dažnai sukelia reakciją į vaistus. Retais atvejais pleuros bėrimas su drugelio formos gali rodyti sisteminę būklę, tokią kaip vilkligė. Jei gydytojas nurodys tai padaryti, jūs turėtumėte pabandyti gydyti neskaidrią odą CPAP kauke.