Ar maitinimas krūtimi sukelia mieguistumą?

Mieguistumas yra dažnas skundas daugeliui naujų krūtimi maitinančių motinų. Sveikatos sąlygos, užimtas gyvenimo būdas, hormonų pokyčiai ir jūsų fizinė aplinka prisideda prie mieguistumo ir nuovargio pojūčio maitinimo krūtimi metu. Atsipalaidavę įprasti standartai, viską, ko galite pailsėti, valgyti maistinę mitybą kūdikio maitinimo krūtimi metu gali padėti išsaugoti savo energiją ir papildyti kūno atsargas.

Sveikatos sąlygos

Atsigavimas po c-sekcijos pristatymo ir stiprių skausmo malšinančių priemonių po operacijos gali sukelti mieguistumą maitinant krūtimi. Jei per nėštumą patyrėte anemiją, per pirmąsias maitinimo krūtimi savaites mieguistumas jūsų kūdikiui nėra nedažnas. Kraujo netekimas jūsų kūdikio nutekėjimo metu taip pat sukelia mieguistumą per pirmąsias naujagimio maitinimo krūtimi dienas, kol jūsų kūnas papildys jūsų kraują. Jei mieguistumas nepagerėja per kelias savaites nuo gimdymo arba kai mieguistumas ir nuotaikos pasikeitimas, kai jūsų kūdikis yra kelis mėnesius, pasitarkite su savo gydytoju dėl vaiko nuotaikos tikrinimo.

Vis dar sveriantys hormonai

Jūsų kūnas išskiria oksitociną ir prolaktiną per kiekvieną krūtimi maitinančią sesiją. Šios hormonai ne tik rodo, kad jūsų kūnas gamina ir išleidžia pieną, bet ir skatina atsipalaidavimo jausmą ir motinos meilę, – motinos ir vaiko sveikatos svetainėje – sakoma Sarah Buckley, M.D. Po gimdymo kai kurioms motinoms pasireiškia skydliaukės funkcijos sutrikimas, pvz., Hipotiroidizmas, dėl kurio per dieną išsivysto ryškus mieguistumas. Pasitarkite su savo gydytoju, jei mieguistas yra sunkus ir nuolatinis.

Aplinkos įtaka

Vieta, kurioje maitinate kūdikį, dažnai sukelia mieguistumą. Nuleidžiant slaugytoją savo lovos komfortą, naudojant šoninę padėtį, dažnai motina ir vaikas miega, ypač maitinant krūtimi naktį, o likusio namo ramybė. Kalėdos į sklandytuvą, kai kojos stovi ant otomano, kai maitinate krūtimi, atpalaiduoja jus su ritminiu judesiu ir uždaro jūsų kūdikio šilumą nuo jūsų odos, todėl galite jaustis mieguistas. Jūsų mieguisto kūdikio žindymo metu galite pajusti mieguistumą.

Gyvenimo būdas

Žindymas kūdikiui sunaudoja daug laiko ir energijos. Valgydami blogą mitybą, kai maitinate krūtimi, jūsų kūno vitaminų ir mineralų atsargos sumažėja, todėl mieguistumas ir nuovargis. Tęsiant savo gimdos kaklelio vitaminus, galite papildyti savo kūno maistines medžiagas. Miego nepakankamumas dėl jūsų nenuspėjamų miegančių įpročių ar dažnos būklės pabudimas maitinti krūtimi gali prisidėti prie jūsų pavargusių burtų. Bandant daryti per daug, pavyzdžiui, palaikyti namų darbus ar linksminti lankytojus, daugelis krūtimi maitinančių motinų palieka nuolat mieguistumą ir nuovargį.