Ar hidrolizuoti kolageno tabletės padeda raukšlėtai ir sausai odai?

Kolagenas yra vienas iš jūsų kūno baltymų, kurie palaiko sveiką odą. Jis yra naudojamas keliose plastikinėse chirurgijos procedūrose, kad padengtų odą ir pašalintų linijų ir raukšlių išvaizdą. Hidrolizuotos kolageno tabletės gali pagerinti jūsų odą, nes viena iš pagrindinių jo funkcijų yra, kad jūsų oda būtų nelanksti ir sveika. Tačiau, kaip ir su bet kokiu papildymu, prieš vartodami pasitarkite su gydytoju apie hidrolizuotų kolageno tablečių vartojimą.

Hidrolizuotas kolagenas

Hidrolizuotas kolagenas yra pagamintas iš gyvūnų iškirpant kaulus ir kremzles, derinant jį su druskos rūgštimi, kad būtų pašalintas kalcio kiekis, o po to mirkant jį natrio hidroksidu. Tuomet mišinys dehidratuojamas. Hidrolizuotas kolagenas daugelį metų buvo naudojamas kaip želatina maisto produktams ir padengti vaistų kapsulėmis. Ji taip pat atlieka svarbų vaidmenį jūsų plaukų ir nagų sveikatai. Kaip jums amžius, kolageno jūsų odoje, ypač veido ir kaklo srityje, pradeda pablogėti, dėl to raukšles ir sausa oda. Padidėjęs kolageno kiekis jūsų kūne gali neleisti šiai problemai.

Tyrimai

Buvo atlikti keli tyrimai, skirti nustatyti hidrolizuoto kolageno suvartojimo poveikį odos išvaizdos gerinimui. Vienas tyrimas, paskelbtas “Dermatologinių tyrimų archyvuose” ir paskelbtas žurnale “Real Solutions”, parodė, kad 10 gramų burnos hidrolizuoto kolageno per dieną 60 dienų pagerina odos gebėjimą įsisavinti drėgmę, todėl ji atrodo sveikiau ir kontroliuoja raukšlių atsiradimą . Pasak kosmetikos dizaino svetainės, prancūzų mokslininkai nustatė panašius rezultatus. Tačiau reikia daugiau tyrimų, nes klinikinių tyrimų skaičius yra ribotas.

Hidrolizuoto kolageno paėmimas

Hidrolizuotos kolageno tabletės randamos kai kuriose sveikatos parduotuvėse ir vaistinėse. Jis parduodamas be recepto ir turi būti nurodoma dozavimo instrukcija. “Rousselot Healthy Choice”, hidrolizuotų kolageno tablečių gamintojas, rekomenduoja 10 gramų per dieną odos ir kitų naudos sveikatai. Tačiau, nors koliažas yra baltymų rūšis, bendrovė rekomenduoja ją įtraukti į subalansuotą mitybą, o ne pasikliauti tuo, kad vartojate visą savo baltymų kiekį per parą. Pasitarkite su savo gydytoju apie tinkamą Jums skirtą dozę ir specifines odos problemas.

Apsvarstymai

Nepaisant pažados pagerinti odą, ilgalaikis hidrolizuotų kolageno tablečių vartojimas nebuvo gerai ištirtas. Kol nebus atlikta daugiau tyrimų, šį priedą reikia vartoti tik pagal gydytojo nurodymus. Nurodyta vaistų sąveika ir šalutinis poveikis yra minimalūs. Nėščios ar maitinančios krūtimi moterys neturėtų naudoti hidrolizuotų kolageno produktų, nebent jų akušeris patvirtintų.