Ar energetiniai gėrimai pagreitina jūsų metabolizmą?

Energetiniai gėrimai yra įvairių skirtingų sudedamųjų dalių, tačiau tai yra gėrimų kofeinas, kuris suteikia jums energijos. Nors yra pranešimų, kad kofeinas gali padidinti jūsų medžiagų apykaitą, to nepakanka, kad galėtumėte pakeisti. Vieninteliai būdai, kaip iš tikrųjų pagreitinti jūsų metabolizmą yra per veiklą ir fizinį krūvį.

Kas yra energetiniai gėrimai

Energetiniai gėrimai parduodami kaip gėrimai, kurie ne tik skatina energiją, bet ir pagerina koncentraciją, budrumą ir fizinį našumą. Be kofeino, energetiniai gėrimai taip pat gali turėti vitaminų, mineralų, amino rūgščių ir vaistažolių papildų. Nors kofeinas buvo gerai ištirtas, nėra daug žinoma apie kitų gėrimų sudedamųjų dalių poveikį jūsų sveikatai ar svoriui.

Kofeinas ir metabolizmas

Pagal 2013 m. “Today’s Dietitian” (2013 m.) Straipsnį, energetinių gėrimų kofeino kiekis svyruoja priklausomai nuo prekės ženklo ir dydžio, svyruoja nuo 6 iki 242 miligramų. Nutukimo veiksmų koalicija praneša, kad kofeinas gali padidinti savo kūno kalorijų deginimo gebėjimą, didinant termogenezę arba šilumos gamybą. Padidėjimas yra toks minimalus, tačiau tai gali reikšti ne tik svorio praradimą, bet ir koalicijos pastabas.

Energetinio gėrimo kalorijos

Nors energetiniai gėrimai kartais reklamuojami kaip palaikantys svorio mažinimo būdai, šiandieninė dietologė pažymi, kad dėl jų kalorijų ir cukraus kiekio šie gėrimai dažniau sukelia svorio padidėjimą, o ne nuostolius. Iš tiesų 2006 m. Atliktame tyrime, paskelbtame “Asia Pacific Journal of Clinical Nutrition”, nustatyta, kad energetiniai gėrimai padidino angliavandenių deginimą, tačiau sumažino riebalų deginimą ir netgi gali sukelti riebalų gamybą. Svarbu pastebėti, kad tai buvo nedidelis, trumpalaikis tyrimas, tačiau reikia daugiau tyrimų, siekiant nustatyti energijos gėrimų poveikį svoriui ir medžiagų apykaitai.

Metabolizmo didinimas

Jei bandote padidinti medžiagų apykaitą, kad skatintumėte svorio mažėjimą, turite būti aktyvesnis. Nors pratimas padeda jums deginti kalorijas aktyvumo metu, jei norite, kad jūsų kūnas rūkytų daugiau kalorijų, o ramybėje, turite būti labiau fiziškai tinkamas. Tai reiškia, kad reguliariai sportuoti aerobinėmis ir raumenimis, kad būtų pagerintas bendras fitnesas. Pasitarkite su savo gydytoju prieš pradedant bet kokią pratimų programą.