Tamsaus šokolado glikemijos indeksas

Valgydami bet kokius maisto produktus, kurių sudėtyje yra angliavandenių, gali padidėti cukraus kiekis kraujyje, bet kai kurie angliavandeniai gali padidinti cukraus kiekį kraujyje labiau nei kiti. Glikemijos indeksas arba GI naudojamas angliavandenių kategorizavimui pagal tai, kaip jie veikia jūsų cukraus kiekį kraujyje. Mažų glikemijos produktų, kurių GI yra 55 arba mažesnis, valgymas mažėja ir stabiliai padidėja cukraus kiekis kraujyje, tuo tarpu valgant didelį glikemijos maisto produktus, kurių GI yra 70 ar daugiau, jis smarkiai išauga. Maistas, kurio vidutinis GI yra nuo 56 iki 69, turi įtakos mažam GI ir dideliems GI maisto produktams.

Gerų glikemijos angliavandenių turinčių glikemijos indeksų pasirinkimas yra geras būdas optimizuoti jūsų sveikatą išlaikant cukraus kiekį kraujyje visą dieną. Mažai glikemijos angliavandenių turinčios dietos yra susijusios su sveikesniu kūno svoriu, didesniu energijos lygiu, padidėjusiu sportiniu veikimu ir sumažėjusia širdies ir kraujagyslių ligų, 2 tipo cukriniu diabiru ir kai kurių vėžio rūšių rizika. Mažai glikemijos produktų sudėtyje yra rūgpieniškos duonos, avižų iš plieno, miežių, kvinojaus, grūdų, saldžiųjų bulvių, paprastojo jogurto ir daugelio vaisių. Reikėtų vengti aukšto glikemijos indekso maisto produktų, tokių kaip baltoji duona, labiausiai pusryčių grūdai, bulvės, baltieji ryžiai ir kepiniai.

Pasak Sidnėjaus universiteto duomenų bazės, “tamsaus šokolado” yra 23 GI. Šios GI vertės patenka į labai mažą glikemijos indekso kategoriją, o tai reiškia, kad tamsaus šokolado vartojimas nesumažins jūsų cukraus kiekio kraujyje, o po kelių valandų jis sugenda. Greičiau tamsaus šokolado – šokolado, kurio kakavos kiekis yra 70 procentų ar didesnis, padės jums stabilizuoti cukraus kiekį kraujyje, jei valgysite kaip mažo glikemijos indekso dietos dalį.

Reguliarus pieno šokoladas turi šiek tiek didesnį glikemijos indeksą, kurio vertės yra tarp 34 ir 49, o tai taip pat priklauso mažos glikemijos indekso kategorijai. Šokolado mažas glikemijos indeksas, tamsus ar pieno šokoladas, yra daugiausia dėl jo didelio riebalų kiekio, dėl kurio vėluojama ištuštinti skrandį, todėl sulėtinamas jo sudedamo cukraus virškinimas ir absorbcija. Nors pieno šokoladas taip pat turi nedidelį GI kiekį, jo sudėtyje yra daug daugiau cukraus, palyginti su tamsiu šokoladu, o pastarasis yra sveikiau gydantis mažai glikemijos indekso dietą.

Jei norite patenkinti savo saldųjį dantį, tuo pačiu išlaikydamas mažą cukraus kiekį ir laikydamasis mažo glikemijos indekso, arba GI, dietos, tamsaus šokolado puikiai tinka jūsų maistui. Galite tiesiog turėti du tris kvadratus šokolado, tačiau, norint pakeisti, taip pat galite įdaryti braškes į ištirpinto tamsaus šokolado arba turėti tamsaus šokolado fondėjus su vaisiais. Dauguma vaisių, tokių kaip uogos, vyšnios, obuoliai, kriaušės ir apelsinai, turi mažą glikemijos indeksą. Taip pat galite ištirpinti šiek tiek tamsaus šokolado ir sumaišyti su ricotta sūriu arba nesūdyto varškės. Sumaišykite, kol sumaišysite lygiai, ir mėgaukitės sveika, mažai cukraus, dideliu baltymu ir mažu GI tamsaus šokolado putėsiu. Taip pat galite naudoti šį putojimą kaip šviežių vaisių paną.

Privalumai

Tamsaus šokolado glikemijos indeksas

Pieniškas šokoladas

Tamsaus šokolado įtraukimas į mažos glikemijos dietą