Sausa oda apatinėje nugaros dalyje

Sausa oda apatinėje nugaros dalyje gali būti niežulys, nemalonus ir varginantis. Šią odos problemą gali sukelti įvairūs veiksniai, įskaitant alerginę reakciją, dirginančius chemikalus ar odos būklę. Mokymasis, kuris sukelia išsiveržimus ir partnerius su savo gydytoju, padės išvalyti sausą apatinę nugaros sritį. Taip pat galite imtis veiksmų, kad ateityje sumažintumėte šią problemą.

Priežastys

Sausa oda ant nugaros gali būti sukelta daugelio dalykų. Pvz., Jei apatinė nugaros dalis dažnai trintis, ji gali sulėtėti odos ir sausumo. Saulės poveikis taip pat gali prisidėti prie sausos apatinės nugaros dalies odos vystymosi. Taip pat gali būti kaltas dėl dirginančių skalbinių ploviklių naudojimo ir karštų dušų vartojimo. Kartais yra pagrindinė sveikatos būklė, pvz., Psoriazė.

Gydymas

Apdoroti sausą odą apatinėje nugaros dalyje, šiltos vonios su avižinėmis dribsmis. Po jūsų vonios paveiktoje zonoje naudokite nesūdytą drėkiklį. Jei plotas yra žvynuotas, naudokite be recepto kremą, kuriame yra pieno rūgšties ir karbamido, rekomenduoja MayoClinic.com. Tęskite šį procesą, kol pagerės odos išvaizda. Jei sausa oda atsilaisvins, apsisaugokite nuo apatinės nugaros, kad išvengtumėte infekcijos. Jūsų gydytojas taip pat gali rekomenduoti hidrokortizono kremą taikyti odai.

Apsvarstymai

Sumažinkite sausumą įsigydami natūralių pluoštų drabužius. Medvilnė ir šilkas leidžia odai lengviau kvėpuoti ir nedirginti odos. Venkite dirginimo, pvz., Vilnos, audinių. Be to, apsvarstykite galimybę naudoti drėkintuvą, jei gyvenate sausoje aplinkoje. Pagal “MayoClinic.com” sausas oras gali bloginti jautrią odą. Kiekvieną dieną keiskite drėkintuvo vandenį, kad išvengtumėte bakterijų augimo.

Klaidingi supratimas

Kai kurie žmonės kreipiasi į gydytoją apie nugaros odos sausumą. Tačiau sausa oda ant nugaros gali būti pagrindinė sveikatos būklė. Pavyzdžiui, apatinės nugaros dalies odos, kuri yra raudona, krekinguota ir uždegta, gali būti egzemos simptomas. Pasitarkite su savo gydytoju, norėdami atmesti esminę sveikatos problemą nugaros apatinės nugaros odos sausumui.

Įspėjimai

Pasak MayoClinic.com, nors kiekvienas gali vystytis nugaros ir nugaros odos sausumu, jis dažniau pasireiškia sausajame ar šaltame klimate. Žmonės, kurie maudosi dažnai, taip pat yra didesnės rizikos. Naudokite SPF nuo 30 ar daugiau kūno, įskaitant nugarą, kad išvengtumėte odos sausumo nuo saulės poveikio, rekomenduoja Amerikos dermatologų akademija. Net jei oras yra drumstas, dėvėkite apsaugą nuo saulės, kad apsisaugotumėte nuo žalingų spindulių.