Maisto produktai, kurie sukelia dopamino išsiskyrimą

Kai kurių maisto produktų valgymas leis dopaminą, cheminę medžiagą, kuri gali sukelti “gero jausmo” reakciją kraujyje. Dopaminas yra neatskiriama nuo emocinių atsakų įvairiose situacijose, taip pat gebėjimas jausti malonumą ar skausmą. Dopamino vartojančių maisto produktų vartojimas gali būti naudingas jūsų sveikatai, tačiau jie taip pat gali tapti nykstančia, jei jums kyla priklausomybė nuo gero cheminės kaskados.

Pasiimti baltymus

Jūsų kūnas remiasi amino rūgštimis, baltymų konstrukcinėmis dalimis, kad būtų sukurtas dopaminas. Gyvūnų baltymuose yra visą esamų amino rūgščių rinkinį, kuris yra tas, kurį jūsų kūnas negali gaminti atskirai. Gaunamas baltymas iš mėsos, tokios kaip jautiena, vištiena, kalakutiena, kiauliena ir žuvis, suteikia jūsų kūnui visas šias amino rūgštis ir gali sukelti dopamino išsiskyrimą, nes maistas yra virškinamas. Daugelyje augalinės kilmės baltymų šaltinių yra neišsamių aminorūgščių profilių, bet gali išsiskirti dopaminu, kai valgote daugybę jų.

Gnaw on Natural Produce

Natūrali produkcija taip pat gali sukelti dopamino išsiskyrimą. Tarp galingiausių šaltinių yra obuoliai, bananai ir uogos. Šiuose vaisiuose yra kvercetino ir tirozino, kurie abu skatina dopamino gamybą. Kiti nugalėtojai yra avokadai, riešutai, tokie kaip migdolai ir graikiniai riešutai, lima pupelės, sėklos, pvz., Moliūgai, saulėgrąžos ir sezamo sėklos, taip pat daržovės, kaip burokėliai ir artišokai.

Pasirinkite sūrį ir šokoladą

Pieno produktai yra daug cheminio fenilalanino, kurį organizmas gali konvertuoti į tirozę, pagrindinę aminorūgštį dopamino sukūrimui. Tarp geriausių būdų padėti jūsų organizmui generuoti tirozinas yra vartoti varškės, ricotta sūrio, natūralaus jogurto ir pieno. Kiti sūriai, tokie kaip Camembert, Brie, Čedaras ir Šveicarija, yra tokie pat dideli kaip tirozinas, tačiau taip pat turi daug daugiau sočiųjų riebalų, todėl jie apskritai yra mažiau sveiki. Kadangi tamsusis šokoladas yra dar vienas geras tirozino ir fenilalanino šaltinis, jį galite įtraukti į savo mitybą nuosaikiai.

Išvalyti saldainius

Saldūs patiekalai taip pat gali sukelti dopamino išsiskyrimą. Tačiau cukrus ir paprasti angliavandeniai gali sukelti priklausomybę nuo dopamino ciklo. Natūralūs maisto produktai sukelia vidutinišką dopamino atpalaidavimą, o kepiniai, ledai, greitas maistas ir saldainiai sukels didžiulį dopamino gamybą. Netrukus po to kyla katastrofa, dėl kurios atsiranda dar vienas dopamino smūgis. Štai kodėl taip sunku turėti tik vieną slapuką ar nedidelį ledų dubenį, jūsų smegenys nori atgauti didžiulį dopamino, kurį patyrė pirmieji kelias įkandimas.