Kortizolio mažinimo vaistai

Kortizolas yra steroidinis hormonas, kurį gamina antinksčių žievė. Atsižvelgiant į stresą, kortizolis daugiausiai išsiskiria. Lengvas kortizolio padidėjimas retai sukelia atpažįstamus simptomus. Ilgalaikis kortizolio kiekis gali sukelti Cushingo sindromą, kuris yra sutrikimas, pasireiškiantis hipertenzija, diabetu, depresija ir strijų. Tam tikri vaistai vartojami siekiant sumažinti didelį kortizolio kiekį.

Pagal Mayo kliniką, Mitotanas, kurio prekės ženklas yra Lysodrenas, yra antinksčių slopiklio, kuris gali būti naudojamas kortizolio kiekiui sumažinti. “Mitotanas” sumažina kortizolio kiekį, kurį sukelia antinksčių žievė, o tai, savo ruožtu, slopina vėžinių navikų perteklių antinksčių liaukoje, teigia Drugs.com. Mitotano šalutinis poveikis yra mieguistumas, galvos svaigimas, depresija, pykinimas, vėmimas, silpnumas, viduriavimas ir odos patamsėjimas. Mitotano vartojantiems pacientams reikia reguliariai tikrinti vaisto šalutinį poveikį.

Remiantis Mayo klinika, metopironas gali būti naudojamas siekiant sumažinti kortizolio koncentraciją pacientams, sergantiems Cushingo sindromu. Metopironas blokuoja kortizolio ir kortikosterono gamybą antinksčių žievėje. Metopirono negalima vartoti pacientams, sergantiems antinksčių liaukų, tokių kaip antinksčių žievės nepakankamumas. Metopirono šalutinis poveikis yra mieguistumas, galvos svaigimas, skrandis, skausmas, pykinimas ir vėmimas, teigia Drugs.com.

Pagal Mayo kliniką ketokonazolas, kurio prekės pavadinimas Nizoral, yra priešgrybelinis vaistas, kuris gali būti naudojamas siekiant sumažinti kortizolio kiekį. Šalutinis ketokonazolo poveikis yra galvos skausmas, galvos svaigimas, lytinio potraukio praradimas, pilvo skausmas, pykinimas ir vėmimas, teigia Drugs.com. Pacientams, vartojantiems ketokonazolą, gali tekti reguliariai atlikti kraujo tyrimus ir kepenų funkcijos tyrimus, kad būtų galima stebėti žalingą vaisto poveikį.

Aminoglutethimidą arba Cytadreną taip pat galima vartoti, norint sumažinti didelį kortizolio kiekį. “Aminoglutethimidas” yra vaistas, kuris kenkia kortizolio ir kitų hormonų gamybai organizme, teigia “Drugs.com”. Nedideliam aminoglutetidido poveikiui būdingas galvos skausmas, galvos svaigimas, mieguistumas, silpnumas, blogas koordinavimas, apetito praradimas, pykinimas ir vėmimas. Nepageidaujamas poveikis yra hipotenzija ir sunkios alerginės reakcijos.

Mitotanas

Metopironas

Ketokonazolas

Aminoglutethimidas