Konservuotų maisto produktų galiojimo pabaigos datos

Galiojimo datos yra ant maisto paketų antspauduojamos kaip būdas saugoti vartotojus. Galite susirgti, jei vartojate tam tikrus maisto produktus, pvz., Mėsos ar pieno produktus, praėjus jų galiojimo datoms, todėl svarbu atkreipti ypatingą dėmesį į datą, nurodytą ant maisto produktų. Tačiau konservuoti produktai yra šiek tiek kitokie, nes kanale data techniškai yra “geriausia iki” datos, o ne sunkaus termino pabaigos data.

Galiojimo datos taisyklės ir taisyklės

Pasak Jungtinių Valstijų žemės ūkio departamento, išskyrus mišinius kūdikiams, tai nėra federalinis įstatymas, pagal kurį gamintojai nustato maisto pakuotės galiojimo terminą, nors 20 valstybių turi savo taisykles. Tačiau jei gamintojas pateikia datą savo pakuotėje, ji turi apimti mėnesį ir metus, taip pat žodžius, kad būtų galima apibūdinti, ar tai yra galiojimo terminas, pardavimo data, ar data, po kurios produktas pradės prarasti Šviežumas. Maisto gamintojai turi laikytis federalinių įstatymų, reikalaujančių, kad maistas būtų sveikas ir tinka žmonių maistui. JAV maisto ir vaistų administracija gali tirti bet kokį maisto gamintoją, kuris nesilaiko šių rekomendacijų.

Kadangi jie susiję su konservuotomis prekėmis

Pasak Kolorado valstijos universiteto kooperatyvų išplėtimo svetainės, nerasta konservuotų prekių galiojimo terminų, išskyrus retus atvejus. Vietoje to dauguma konservuotų prekių turi datą, rodančią, kad vartotojai ją vartoja iki geriausios kokybės datos. Ši data paprastai yra per dvejus metus nuo konservuotų maisto produktų. Daugelis konservuotų maisto produktų vis dar saugūs ir valgomi po dvejų metų, tačiau jie gali būti pablogėję išvaizdą ir skonį. Viena išimtis – rūgštiniai maisto produktai, pavyzdžiui, konservuoti pomidorų produktai ir konservuoti citrusiniai vaisiai, kurie, kaip teigia USDA, saugo apie pusantrų metų. Kita išimtis yra kūdikių mišinys, kurį niekada neturėtumėte naudoti po datos “naudoti iki”.

Kada šokti tuos skardžius

Nors konservuotų produktų ilgas galiojimo laikas, yra kartų, kai jūs turėtumėte išmesti skardines, net jei datos antspaudu apačioje dar nebuvo įvykdyta. Pagal “Colorado State University Cooperative Extension” svetainę, jūs turėtumėte išmesti skardines, kurios turi ištemptus galus, arba grąžinti juos, neatidarytus, į parduotuvę, kurioje juos įsigijote. Nors reti, išsipūgusios skardinės gali būti užterštos botulizmo bakterijomis. Toso skardinės, kurios yra nutekėję arba skysti, kai jas atidarote. Tai yra papildomi ženklai, kad vidinis maisto produktas sugadintas. Jei atidarote valgomąjį maistą ir pastebėsite, kad maistas turi keistą kvapą ar išvaizdą, klykite atsargiai ir išmeskite jį taip pat.

Papildomi patarimai

Jei norite, kad skardinės būtų kuo saugesnės, laikykite jas tamsioje, sausoje vietoje, pavyzdžiui, virtuvės spintelėje arba sandėliuose. Jei jūs linkę laikyti skardines ilgu laikotarpiu, galite pažymėti datą, kai įsigijote skardines, rašydami ją ant skardos, naudodami pastovų žymeklį, ypač jei ant kanalo nėra datos. Vis dėlto vartotojas turi patikrinti konservuotų produktų datas arba kitus maisto produktus. Parduotuvės gali parduoti maisto produktus anksčiau nei nurodyta pakuotės lauke, įspėja FDA. Nesvarbu, ar tai įvyko dėl aplaidumo ar paprastos žmogaus klaidos, galimas pasibaigęs maistas sėdėti parduotuvių lentynose, todėl visada patikrinkite datas prieš pirkdami daiktus.