Gelseninis paprikos indeksas

Pasak Sidnėjaus universiteto, maisto produktų, kurių glikemijos indeksas yra nedidelis, vartojimas gali būti naudingas, įskaitant padėjimą valdyti savo svorį, padidinti jautrumą insulinui, pagerinti cholesterolio kiekį, sumažinti širdies ligų riziką ir ilginti fizinę ištvermę. Paprikos pipirai turi mažą glikemijos indeksą, taip pat mažą glikemijos kiekį.

Identifikavimas

Australijos Sidnėjaus universiteto duomenimis, “Bell Peppers” turi glikemijos indeksą 40. Maisto produktai, kurių GI yra 55 ar mažiau, laikomi mažu glikemijos indeksu maistu. Jei maistas turi nuo 56 iki 69 GI, tai yra vidutinio GI maisto produktas, o jei jo vertė yra 70, tai yra didelis GI maistas.

funkcijos

Paprikos paprikos įtakoja savo GI reitingą. Iš esmės, kuo daugiau skaidulų yra maistas, tuo mažiau cukraus jis gali gauti, nes yra mažiau virškinamas angliavandenių, sako Harvardo medicinos mokykla. Pasak “Ligų kontrolės centro”, paprikos yra 5 gramai angliavandenių, 1 gramas iš skaidulų ir 2 gramai cukraus. Pusė puodelio yra 20 kalorijų.

Reikšmė

Pasak Mičigano universiteto, maisto produktai, tokie kaip paprikos, kurių glikemijos indeksas yra mažas, sukelia laipsnišką cukraus kiekio padidėjimą, o ne greitą šuolį. Pasak Sidnėjaus universiteto, maistas su mažais GI angliavandeniais, tokiais kaip paprikos, užtikrina, kad gliukozė lėtai tekėtų į kraują ir išlaikytų subalansuotą energijos lygį. Tai padeda išlaikyti pilną jausmą tarp valgio.

Apsvarstymai

Skrudintos paprikos glikeminė apkrova yra 2. Ši vertė parodo maisto poveikį kraujo cukraus ir insulino koncentracijai. Maisto produktai, kurių glikemijos apkrova yra 10 ar mažiau, laikoma maža, o vidutinė apkrova yra nuo 11 iki 19, o aukštoji kategorija – daugiau nei 20, teigia Harvardo medicinos mokykla. Paprikos glikemijos apkrova randama padauginus glikemijos indeksą turinčių angliavandenių gramų skaičių, dalijant jį į 100.

“Expert Insight”

Nors raudonųjų ir geltonųjų paprikų pluoštas ir cukraus kiekis, taigi ir glikemijos indeksas, yra toks pat, kaip ir žaliųjų spalvų, šie pipirai suteikia skirtingus antioksidacinių vitaminų A ir C. Žaliosios paprikos suteikia 4 procentus rekomenduojamo dienos kiekio Pasak CDC, vitaminas A ir 60 procentų paros rekomenduojamo vitamino C kiekio. Pasak CDC, raudonieji pipirai pateikia 45 procentus rekomenduojamo vitamino A ir 240 procentų kasdien rekomenduojamo vitamino C. Geltoni pipirai yra 2 procentai rekomenduojamo vitamino A ir 230 procentų rekomenduojamo dienos vitamino C.