Faktai apie paauglių nesaugumą

Emocinis nesaugumas paauglystėje yra normalus ir jo dažnai sukelia hormonų pokyčiai, socialinis spaudimas ir aplinkos, kurioje auga vaikas, derinys. Tėvai gali padėti žinodami ir suvokdami emocines sumaištis, su kuria susiduria daug paauglių, taip pat stengdamiesi sumažinti kai kurias paauglių nesaugumo priežastis.

Maistas įtakoja nesaugumą

Nors tam tikras nesaugumo lygis paauglystėje yra normalus, daugelis paauglių blogina netinkamą elgesį. Kadangi daugelis paauglių trokšta dėl jų svorio, jie, vadovaudamiesi Iowa State University Extension and Outreach, nusprendžia praleisti pusryčius ar kitus valgius, kad numesti svorį. Tai gali sukelti fizines ir emocines problemas. Anot Ajovos valstijos universiteto pratęsimo, labiau tikėtina, kad nepilnaverčiai paaugliai patirs padidėjusią nesaugumą ir mažiau pajėgs susidoroti su aplinkybe, kurioje jie jaučiasi nesaugūs ar nežinodami, ką daryti.

Nesaugumas apie “Peer” statusą įtakoja elgesį

Vienerių metų statusas tampa vis svarbesnis paauglystėje. DePaul universiteto Michelle Wright dirbo su 405 paaugliais dviejose srityse, kad atskleistų santykius tarp socialinės padėties nesaugumo ir elgesio. Ji padarė išvadą, kad paaugliai, kurie buvo nesaugūs dėl savo socialinės padėties, veiktų, kad padidintų savo socialinę padėtį. Tie, kurie norėjo būti populiari ir gerai žinomi, labiau linkę išvengti prosocialaus elgesio ir agresyviai elgtis. Kai paaugliai norėjo, kad kiti jiems patinka, jie priėmė prosocialinį elgesį.

Nesaugumas gali padidinti piktnaudžiavimą narkotinėmis medžiagomis

Kolumbijos universiteto Mokytojų koledžo paskelbtas tyrimas susijęs su nelaime ir nesaugumu priemiesčių paaugliams, kurie vartoja narkotines medžiagas. Tyrime nustatyta, kad priemiesčių, aukštesniojo viduriniosios klasės paaugliai labiau linkę pajusti stresą ir nesaugumą dėl lūkesčių mokykloje ir namuose. Šie paaugliai savarankiškai pranešė, kad naudojosi tokiomis medžiagomis kaip alkoholis, marihuana ir tabakas, kad sumažintų nerimą dėl nepakankamumo ar nesaugumo dėl jų sugebėjimo sėkmingai mokytis mokykloje ir prašyti jų tėvų.

Nesaugumas kartais sukelia perfekcionizmą

“2012 m. Žurnalo” Asmenybės ir individualių skirtumų “žurnale paskelbtame psichologo Chang Chen atliktame tyrime daroma išvada, kad tobulėjantis elgesys ir elgesys kyla iš asmens nesaugumo. Čenas ir jo partneriai mokėsi paaugliams. Jaunuoliai, kurie jautėsi socialiai nesaugus, labiau linkę laikytis aukštų standartų ir pabandyti pasirodyti tobulai kitiems, nepritardami jų trūkumams. Kadangi kitos problemos gali išsivystyti su perfekcionizmu, įskaitant depresiją, tėvai su tobulėjančiu paaugliu gali norėti pasikalbėti su savo paaugliu dėl nepasitikėjimo jausmo.