Ar graikinis jogurtas sukelia laktozės netoleravimą?

Purškimas, viduriavimas ir skrandžio skausmas valgant graikų jogurtą gali būti laktozės netoleravimo požymis. Dauguma kultūrinių pieno produktų, tokių kaip graikų jogurtas, daug mažiau laktozės, pieno riebalų, nei kiti pieno produktai. Kai kurie žmonės, kuriems diagnozuota laktozės netoleracija, gali toleruoti daugiau laktozės nei kiti gali. Pasitarkite su savo gydytoju prieš vartodami graikų jogurtą, jūs turite sunkumų virškinti pieno cukrų.

Laktozės netoleravimas

Kaip kūdikiams, jūsų virškinimo sistema gamina daug laktazės, virškinimo fermentą, kuris sulaužo laktozę, nes visa jūsų mityba priklauso nuo pieno. Kaip jūs senestate, jūsų plonosios žarnos nustoja gaminti tiek laktazės. Jei jūsų kūnas per mažai laktazės, galite tapti netoleruotu laktozės. Kai tai įvyksta, jūsų organizmas nebegali virškinti laktozės piene, o tai sukelia nekenksmingas kaklelio bakterijas sąveikauti su cukrumi. Dėl šios sąveikos per 30 minučių valgant pieno produktus susidaro per didelės dujos, pilvo pūtimas ir viduriavimas. Kai simptomai prasideda, nėra jokio gydymo nuo laukimo, kol jūsų kūnas išsiunčia pieno cukrų.

Graikiškas jogurtas

Pagal Graikijos jogurto nacionalinį prekės ženklą “Chobani.com” graikų jogurtuose yra mažiau laktozės nei dauguma kitų pieno produktų. AskDrSears.com paaiškina, jog jogurte yra gyvos ir aktyvios kultūros, kurios laktozę paverčia pieno rūgštimi, kurią organizmas lengvai įsisavina. Šis cheminis veiksmas lemia didelį laktozės kiekio sumažėjimą. Kadangi kiekvienas turi skirtingą laktozės tolerancijos lygį, jūsų kūnas gali arba negalės tvarkyti sumos graikų jogurtuose. Jei esate stipriai laktozės netoleruojantis, venkite graikų jogurto, nesikalbėkite su gydytoju ar registruotu dietologu.

Iššūkis dieta

Pagal gydytojo priežiūrą, galite išbandyti dietą. Per užkrečiamą mitybą pašalinkite visus pieno produktus iš savo dietos vieną ar dvi savaites. Pasibaigus eliminavimo periodui, pirmąją dieną valgykite 1/4 puodelio graikų jogurto ir įrašykite simptomus. Per kelias ateinančias dienas padidinkite graikų jogurto kiekį, kurį valgysite 1/4 puodelio, kol pasieksite normaliąją dalį arba atsiras simptomų. Pranešti apie savo išvadas savo gydytojui.

Gydymas

Nors laktozės netoleravimas yra neišmatuojamas, galbūt galėsite užkirsti kelią simptomams, kai valgysite graikų jogurtą, naudodami fermentinį virškinamąjį priedą. Šie daktarai yra parduodami be recepto ir, prieš priimant pirmuosius jogurto įkandimus, jie suteiks būtinus fermentus, kad veiksmingai suskaidytų laktozę. Kitos galimybės išvengti laktozės netoleruotų simptomų – išvengti visų pieno produktų ar rasti graikiško jogurto, pažymėto “be laktozės”.