Ar geriama dieta soda daro jus dehidratuoti?

Dieta sodas, paprastai paruoštas dirbtiniais saldikliais, tokiais kaip sukralozė ar aspartamas, suteikia jums mažai kalorijų alternatyvą tradiciniams cukrumi pagamintiems sodams. Tačiau, jei nenorite pasirinkti kokoso neturinčios veislės, vis tiek jūs rizikuojate dehidratuoti, jei geriate didelius kiekius. Nors gali būti sunku galvoti, kad skystis yra dehidratuojantis, dietos dujos su kofeinu gali turėti diuretikų.

Antidiurezinis hormonas

Jūsų kūnas remiasi daugybe pagrindinių hormonų ir jūsų inkstų, kad jūsų kraujyje išlaikytų skysčių ir mineralų pusiausvyrą. Kai jums reikia tausoti vandenį, inkstai signalizuoja jūsų smegenis, kad išlaisvintų anti-diuretikų hormoną, kuris padeda išlaikyti vandenį. Tai padidina šlapimo koncentraciją. Kofeinas veikia antidiurezinio hormono gamybą. Kadangi hormonas nebus išsiųstas į jūsų inkstus, jie išleidžia papildomą vandenį, kuris gali turėti dehidratuojantį poveikį.

Sumos

Nors juose yra dehidratuojančio kofeino, vidutinio sunkumo dietos soda neturi sukelti didelės dehidratacijos. Kad kofeinas pastebimai veiktų, jį reikia gerti daugybe puodelių. Kadangi 12-uncijų dietos kolos sudėtyje yra apie 45 miligramus kofeino, turėtumėte gerti mažiausiai 11 12-uncijų dietos sodų, kad gėrtų pakankamai kofeino, kad jis būtų dehidratuojamas. Tačiau, jei jūs gyvenate sausoje ir karštyje, galite būti labiau jautrūs kofeino dehidratacijai, pažymi Arizonos universitetas.

Tyrimai

Nemažai mokslinių tyrimų parodė, kad dietos suodžių kofeinas gali būti diuretikais, bet nėra labai galingas, teigia The New York Times. 2005 m. “International Journal of Sport Nutrition and Exercise Metabolism” paskelbtas tyrimas. Po devynių dienų suaktyvėjo 59 aktyvūs suaugusieji ir išmėgino jų šlapimo kiekį, vartoję kofeino, ir kai jie nevalgė kofeino. Tyrimo metu tyrėjai nenustatė reikšmingo šlapimo kiekio skirtumo.

Kofeino nemokamai parinktys

Kofeinas veikia kai kuriuos žmones labiau nei kiti. Jei jaučiate, kad geriate vieną ar kelias dietas, apsvarstykite galimybę pereiti prie kofeino neturinčių kolegų ar visiškai atsisakyti saudos už vandenį ar kitus be kofeino gėrimus.