Ar dietos sodos paveikti trigliceridus?

Dieta sodas siūlo keletą privalumų. Jei vartojate maistą palyginus su reguliaria soda, jūs sutaupysite 136 kalorijas už 12 oz. Can of cola. Tai gali sulėtėti, ypač jei geriate daugiau nei vieną kartą per dieną. Nors jūsų ketinimai gali būti geri, dietos sodos gali neteikti visų naudos, kurios gali atrodyti. Soda dietos poveikis gali turėti neigiamų padarinių sveikatai, pavyzdžiui, trigliceridų kiekio padidėjimą.

Kas yra trigliceridai?

Trigliceridai yra jūsų kūno riebalai, kurie suteikia energijos šaltinį gyvenimo procesams. Jūsų mityba suteikia trigliceridų, bet jūsų kūnas taip pat gali juos gaminti. Susirūpinimą kelia tai, kad gali pasireikšti dideli trigliceridai, tokie kaip diabetas ar inkstų liga. Be to, žmonėms, turintiems aukštą cholesterolio kiekį, dažnai pasižymi ir dideliais trigliceridais. Šie veiksniai gali sukelti širdies ligų ir kitų lėtinių sveikatos sutrikimų riziką. Riebalų suvartojimas gali netyčia padidinti šią riziką.

Dirbtinių saldiklių poveikis

Dietiniai sodai yra saldinami įvairiais dirbtiniais saldikliais, įskaitant aspartamą. Aspartamas yra 200 kartų saldesnis už stalo cukrų. Vartojant maistą sodas, jūs galite mokyti savo gomurį, kad trokštate saldžių maisto produktų, kurie gali sukelti svorio padidėjimą. Jūsų skoniai gali pasikeisti, todėl sveiki maisto produktai, tokie kaip vaisiai, yra mažiau pageidaujami. Gautas svoris gali sukelti padidėjusį trigliceridų kiekį.

Dietos sodas ir satiety

Dieto sodų vartojimas gali taip pat pakenkti jūsų organizmo gebėjimui aptikti sotumą, taip pat sukelti svorio padidėjimą ir padidėjusį trigliceridų kiekį. 2008 m. Vasario mėn. “Behavioral Neuroscience” paskelbtame Purdue universiteto tyrime Indianoje buvo nustatyta, kad žiurkės, kurios maitina dietą, kurioje yra sacharino, suvartoja daugiau kalorijų, o tai lemia svorio augimą. Jūsų kūnas reaguoja į saldainius ir suvokia suvartojamą kalorijų kiekį. Kadangi trūksta kalorijų iš natrio soda, jūsų kūnas tikisi, kad kalorijų net ir nesant jų dėl jūsų saldus skonio receptorių poveikio. Jūs vis tiek galite jaustis alkanas ir galiausiai suvartoti daugiau.

Padaryti gerus pasirinkimus

Suodžių dietos kiekis gali turėti įtakos jūsų antsvorio būklei ir trigliceridų kiekiui. 2005 m. Amerikos diabeto asociacijos metinių sesijų santraukose paskelbtame Teksaso universiteto atliktame tyrime nustatyta, kad kuo daugiau dalyvių sunaudoja sodos dietą, tuo didesnis buvo išmatuotas kūno masės indeksas arba KMI. Tyrėjai pranešė apie antsvorio būklę 57,1 proc. Dalyvių, kurie suvartojo du ar daugiau skardinių su dietine soda per dieną. Jei geriate dietinę soda, ribokite vartojamą kiekį, kad išvengtumėte aplinkybių, dėl kurių gali padidėti trigliceridų koncentracija.