Sveiki pusryčiai nutukusiems žmonėms

Valgyk pusryčius kaip karalius, pietūs kaip princas ir pietūs kaip vyresnysis – šis senas posakis bent iš dalies yra paremtas mokslu. 2013 m. “Nutukimas” paskelbtame tyrime nustatyta, kad valgydami didelius pusryčius ir mažesnę vakarienę, antsvorio ir nutukusių moterų valdymas buvo svarbus. Tačiau tiesiog todėl, kad pusryčiai yra daug kalorijų sotumui, nereiškia, kad jis neturėtų būti pilnas maistingų maisto produktų.

Siūlomas kalorijų kiekis rytiniams maistams svyruoja priklausomai nuo to, kas rekomenduoja tai. Tačiau “nutukimo” tyrime dalyviai valgė 700 kalorijų pusryčius, kartu su 500 kalorijų pietų ir 200 kalorijų vakarienės. 700 kalorijų pusryčių pavyzdys gali būti trys obuolių kiaušiniai, 1 puodelis braškių pusių, viskių kviečių skrudinta riekelė su 2 šaukštais žemės riešutų sviesto ir puodelio nugriebto pieno.

Rinkdamiesi sveikus pusryčius, rinkitės kiaušinius ant bagelų. 2008 m. Paskelbtame “Tarptautiniame nutukimo žurnale” paskelbtame tyrime padaryta išvada, kad kiaušinių pusryčiai padeda mažinti svorį, kartu su mažesnio kaloringumo dieta. Tyrėjai tai priskyrė kiaušinių sotymui, palyginti su runkeliais, baltąja duona ir paruoštais pusryčiams. Tačiau būk atsargus, kaip jūs virkite savo kiaušinius – kepdami juos sviestą ar aliejų, nepradėsite atsipalaiduoti. Supjaustyti, virti ar kepti kietesni yra sveikesnės galimybės.

Siekiama gauti angliavandenių, baltymų ir riebalų pusiausvyrą ryto valgio metu, nesvarbu kiek kalorijų jūs valgote. Pasak Bastyrio universiteto, baltymai yra maisto pagrindas ir vėliau padeda kontroliuoti troškulį, o angliavandeniai suteikia energijos. Laikykis sudėtingų angliavandenių, randamų iš nesmulkintų grūdų. Riebalai jūsų pusryčiams – avokado, riešutų, sėklų ar alyvuogių forma – ilgina visą laiką, todėl per pusryčius nepersiveriate. Subalansuotus pusryčius gali sudaryti olandas su daržovėmis, skirtas angliavandenių ir avokadų arba alyvuogių sveikiems riebalams.

Rytinis skubėjimas suteikia greito maisto pusryčių ar didelio cukraus pusryčių baro, atrodo vis patraukliau. Jei įmanoma, iš anksto paruoškite sveikas pusryčius, sumaišydami pusryčius burrito su visais kviečių tortilijomis su kiaušiniais, daržovėmis ir mažai riebiu sūriu. Laikykite juos šaldytuve arba užšaldykite ilgą laiką. Jei jums tikrai reikia sustoti greito maisto restorane pusryčiams, “Health” žurnalas rekomenduoja “Protein Artisan Snack Plate” “Starbucks”, “McDonald’s” vaisių ir klevų avižose ar vakarietiškame kiaušinio “White & Cheese Muffin Melt” metro. Savo vaisius ir riešutų, alyvuogių ar avokado puselę pagaminkite, kad padidintumėte kalorijų kiekį, kad galėtumėte išlaikyti save ir maistinių medžiagų kiekis būtų aukštas, taigi jūs nesijaudinkite su mažiau sveikomis pusėmis, pvz., Hasšos rudos spalvos.

Žvilgsnis į numerius

Kiaušinių pusryčiai

Balansavimo aktas

Kelyje