Sveikas kiniško maisto meniu

Kinų maistas yra reguliari virtuvė Amerikoje, o restoranuose randama visoje šalyje. Daugelis Kinijos maisto meniu daiktų yra pagardinti, įdėta natriu ir nuskendo padažuose. Tačiau, jei pasirinksite išmintingai, galėsite pasirinkti sveiką pasirinkimą. Kinų restoranai tiekia įvairius daržovių ir liesų baltyminius patiekalus, kuriuos galėsite mėgautis. Įrengę tinkamą informaciją, jūs ir jūsų liemenė gali palikti kinų restoraną laimingą.

Meniu sąlygos

Mokydami, kokius žodžius ieškoti meniu, galite pasirinkti sveikesnius variantus kinų restorane. Laikykitės nuo džiūvėsnių, traškių arba keptų pasirinkimų, nes jie paprastai yra daug riebalų ir kalorijų. Ieškokite žodžių “zheng”, tai reiškia, kad yra virtos; jum, kuris yra iškeptas; kao arba skrudintas; ir shao reiškia kepsnius. Jie rodo sveikesnius meniu pasirinkimus. Be to, pasirenka patiekalus be MSG arba mononatrio glutamato.

Užkandžiai ir sriubos

Daugelyje kinų restoranų stalo patiekiami traškūs makaronai, kuriuos galite užsigerti, kol laukiate, kol jūsų maistas atvyks. Tačiau praleidžiant vieną patiekalą galima sutaupyti ne mažiau kaip 200 kalorijų ir 14 gramų riebalų. Grilių šonkauliai yra vieni iš mažiausiai sveikų užkandžių pasirinkimų, taigi jums geriau juos pamiršti. Keturios laisvos šonkaulės pasižymi maždaug 600 kalorijomis ir 14 gramų sočiųjų riebalų. Sriubos, tokios kaip karšta ir rūgšta, kiaušinio lašas ir “wonton”, paprastai yra saugios pasirinkimo galimybės išlaikyti jūsų liemens lygį. Tačiau, jei žiūrite kraujospūdį, galite praleisti sriubą. Dauguma sriubų turi ne mažiau kaip 800 miligramų natrio vienai porcijai. Pasirinkite virtus daržovių ar net kiaulienos koldūnus, o ne kepinius papuošalus. Pavasario ritinėliai yra sveikesnė nei kiaušinių ritinėliai, sveriantys 100 kalorijų ir 1 gramo sočiųjų riebalų viename ritinyje.

Entrees

Noodlei pagaminti patiekalai, tokie kaip “Lo Mein” ir “Chow Mein”, yra daug kalorijų, sočiųjų riebalų ir natrio, todėl geriausia juos praleisti. Tradiciniai pasirinkimai, tokie kaip “General Tso” vištiena, citrinų vištiena, saldžiarūgščiausia kiauliena ir apelsinų jautiena, turi bent 1300 kalorijų ir 11 gramų sočiųjų riebalų. Vietoj šių mėgstamiausių pasirinkite patiekalus, kuriuose yra daug daržovių ir liesos mėsos. Sveikasis baltymų pasirinkimas – šviežios žuvies filė, krevetės, šukutės, vištiena, ramunė ir tofu, jei jie nėra pagardinti. Daržovių patiekalai gali būti sveiki pasirinkimai, jei jie yra virti arba kepti kepant mažiausią aliejaus kiekį. Krevetės su česnakiniu padažu, “Moo Goo Gai” kepsnys ir sumaišyti kepta daržovių mišiniai su tofu yra linkę būti sveikesni kaip 900 kalorijų ir 9 gramų sočiųjų riebalų ar mažiau už porciją.

Ryžiai

Kepti ryžiai – neatsižvelgiant į veislę – yra labai daug riebalų ir kalorijų. Paprastai patiekalas iš keptų ryžių yra nuo 4 iki 5 puodelių ryžių, kuriame yra ne mažiau kaip 1000 kalorijų ir 2700 miligramų natrio. Užuot kepti ryžiai, pasirenkite garuotos ryžius. Viena puodelio virtų ryžių yra apie 200 kalorijų. Remiantis vien kalorijomis, rudieji ir baltieji ryžiai yra gana palyginami. Vis dėlto, kai tik įmanoma, pasirinkite rudųjų ryžių, kurių sudėtyje yra daug skaidulų, mineralų ir vitaminų.

Padažai

Venkite padažų, kurių sudėtyje yra cukraus, miltų arba kukurūzų krakmolo, nes jie yra didesni kalorijų. Sveikesni pomidorų pasirinkimai yra kalio padažas, karštas garstyčių padažas, slyvų padažas, ančių padažas ir austrių padažas. Nors šie padažai paprastai yra mažesni kalorijų, jie vis tiek gali būti daug natrio, todėl būkite atsargūs. Paklauskite savo serverio, jei galite puse sumažinti jūsų indelyje naudojamą padažą. Venkite pridėti papildomą druskos ar sojos padažą prie jūsų patiekalų, nes jie paprastai yra gana aukšti natrio, kai jie atvyksta prie jūsų stalo. Jei ketinate įtraukti sojų padažą, naudokite sumažintą natrio sojų padažą, o ne reguliarų sojos padažą.

Be to, kad pasirinktumėte sveikesnius daiktus, jūs taip pat galite sutaupyti kalorijų kitais būdais. Pirmiausia naudodami lazdelės, o ne šakutės privers jus valgyti lėčiau, suteikiant jums pakankamai laiko suprasti, kad esate pilnas. Jūs taip pat paliksite daugiau aliejaus ir padažu ant plokštelės. Antra, jums nereikia visą valgį valgyti vienu metu. Kinų restoranų porcijos dydis yra nuo dviejų iki trijų kartų didesnis už tinkamą dydį. Nepriklausomai nuo to, ar patiekalas yra vienas iš sveikesnių variantų, tai gali greitai sutaupyti kalorijų kiekį. Pasidalijimas su draugu arba mažiausiai pusės indų namuose sutaupys riebalų, kalorijų ir natrio.

Kalorijų taupymo patarimai