Skatinimas ir motyvacija

Skatinimas ir motyvacija yra du veiksmai, kurie gali būti duodami ir gaunami. Gražus dalykas, susijęs su šia perspektyva, yra tai, kad priklausomai nuo to, kur jūs baigiate, atlygis yra puikus ir rezultatas teigiamas. Nors yra visiškai įmanoma skatinti ir motyvuoti save, jų priėmimas iš kito šaltinio gali turėti dar didesnę galią jūsų būtybei. Kai tai įvyksta, tai yra patvirtinimo arba patvirtinimo antspaudas iš šio šaltinio, kurį galite tai padaryti – esate teisingame kelyje.

Nepasitenkinimo poreikiai

“7 labai naudingų žmonių įpročiai” Stephenas Covey atkreipia dėmesį į motyvacijos, apie kurią jūs negalėjote galvoti, motyvaciją, o tai tik motyvuoja nepatenkinti poreikiai. Kai padedate paskatinti ir motyvuoti kažką pasiekti tikslą ar svajonę, kurį jis siekia pasiekti, jūs suteikėte jam savęs patvirtinimo formą. Covey sako, kad jei žmogus jau kažką pasiekė, sunku, jei ne neįmanoma, kad jį paskatintumėte, nes jo poreikiai / tikslai jau įvykdyti.

Įgaliojimas

“8-ojoje įpročio” Stephenas Covey sako: “Duty, meilė ir prasmė yra didžiausi žmogaus motyvacijos šaltiniai ir visada duos didžiausių ir ilgiausiai trunkančių pasiekimų”. Ši motyvacija atsiranda suteikiant jums galimybę labiau įsitraukti į lyderystės procesą, nesvarbu, ar tai yra jūsų gyvenimas, ar jūsų darbas. Jis pateikia “sargų” grupės pavyzdį, kuris buvo skatinamas aktyviau dalyvauti priimant sprendimus dėl jų kasdieninių darbo užduočių. Suteikdami joms daugiau motyvacijos atlikti darbą gerokai padidėjo. Ne tik jie buvo motyvuoti didžiuotis savo darbu, bet ir jų asmeninis pasitenkinimas taip pat gerokai pagerėjo.

Asmeninė motyvacija

Jūs suprantate, kad kitas žmogus gali motyvuoti ir paskatinti jus savo žodžiais ir veiksmais, kurie rodo jo tikėjimą tau. Motyvuodami save gali būti šiek tiek sunkiau. “8-asis įprotis” sako Covey, kad asmeninė motyvacija yra vienas iš esminių elementų, kuriuos jis vadina “emociniu intelektu”. Norėdami sukurti asmeninę motyvaciją, turite pradėti nuo pabaigos. Kitaip tariant, jūs turite nuspręsti, ko norėtumėte, iki savo gyvenimo pabaigos. Jūs nusprendžiate, kokie yra jūsų prioritetai, vertybės ir tikslai. Tai yra jūsų sprendimas ir motyvacija, o ne kitas asmuo.

Motyvacija per įkvėpimą

Kalbėdamas apie jūsų sugebėjimą motyvuoti ir skatinti kitus, dr. Wayne Dyer teigia, kad tai gali būti padaryta įvairiais būdais. Savo knygoje “Įkvėpimas: jūsų galutinis skambutis” jis tvirtina jūsų įkvėpimą savo dosnumu, klausymu, gerumu, dėkingumu, aistringai gyvenimu ir veikimu bei gyvenimu su tiesa, gali visi arba individualiai motyvuoti ir paskatinti kitą žmogų įsitikinti, kad jis eina į priekį Po savo svajonių ir tikslų. Tai gali sukurti daugiau motyvacijos ciklą įkvėpimo būdu, nes asmuo, kuriam teigiamai paveikėte, tęs savo ciklą su kitu asmeniu ir pan.

Dviejų krypčių santykiai

Tai yra intuityvus supratimas, kad jūs turite apie skatinimą ir motyvaciją – jei ją pateikiate, gausite tai, kaip ir senosios pasakojimai: “Jei mokysite, jūs mokysite”, “Darykite kitiems, kaip to nori jums”. Tai beveik neįmanoma suteikti kam nors kitam skatinimui ir motyvacijai, o ne sugrįžti pas jus tam tikru būdu, forma ar forma. Tikroji motyvacija ir skatinimas yra labai galinga, leidžianti tvirtai judėti į priekį siekdami to, ko nori.