Per didelis kalcio ir sąnarių skausmas

Kalcis yra mineralas, svarbus daugeliui mūsų įprastų kūno funkcijų. Jo koncentracija kraujyje yra normalus labai siaurame diapazone. Per daug kalcio, kuris paprastai būna dėl jūsų paratiroidinės liaukos disreguliacijos, gali sukelti keletą simptomų, įskaitant sąnarių skausmą. Gydymas gali apimti skysčių, receptinių vaistų ir net operacijos.

Kas yra kalcis?

Kalcis yra mineralas, kurį mūsų kūnas naudoja kaulams ir dantis, kad nervai galėtų signalizuoti, kad raumenys sutampa, ir perduoti signalus iš išorės į vidinę korinio ryšio aplinką. Mes gauname mūsų kalcio daugiausia iš pieno produktų, tokių kaip pienas, sūris ir žalios daržovės. Kalcio kiekis jūsų kraujyje yra matuojamas kaip koncentracija ir nurodomas miligramais į decilitą. Paprastai tavo kraujyje yra 8,4-10,2 miligramo vienam dekylito kalcio.

Priežastys pernelyg kalcio

Kalcio perteklius yra dėl per didelio kaulų išsiskyrimo, dėl per didelio kalcio absorbcijos iš žarnų ir dėl pernelyg didelio inkstų kalcio pasisavinimo šlapime. Su piktybiniu vėžiu gali pasireikšti per daug kaulų suskaidymo, tačiau jis dažniausiai pasireiškia žmonėms, kuriems yra hiperparatiroidizmas. Parathormonas sukelia kaulams kalcio išsiskyrimą, taigi, jei jūsų kraujyje yra per daug jo, jūsų kraujyje bus per daug kalcio.

Pernelyg didelis kalcio ir sąnarių skausmas

Hiperparatiroidizmas sukelia keletą klasikinių simptomų, iš kurių vienas yra sąnarių skausmas. Šis skausmas yra dėl kalcio kristalų nusėdimo dažniausiai keliuose, po jų riešų, alkūnių, pečių ir kulkšnių. Kalcio balansas yra labai svarbus palaikant normalią jūsų organizmo funkciją, dėl to “didelis” kalcio kiekis serume, maždaug 12 arba 13 miligramų į deciliterą, iš tikrųjų nėra labai toli nuo įprastos.

Kiti pernelyg didelio kalcio apraiškos

Kiti pernelyg didelio kalcio požymiai yra inkstų akmenys, taip pat kalcio kristalų nuosėdos — skrandžio ir žarnyno sutrikimai, tokie kaip vidurių užkietėjimas ir anoreksija, taip pat neurologiniai sutrikimai, tokie kaip sumišimas, psichozė ir koma. Taip pat gali atsirasti depresija. Galiausiai, kadangi kalcis atlieka tokį svarbų vaidmenį raumenų funkcijoje, gali atsirasti raumenų silpnumas.

Gydymo parinktys

Gydymas apima agresyvią hidrataciją, dažniausiai stacionarią, su į veną, siekiant užkirsti kelią kalcio kristalų nusėdimui sąnariuose ir inkstuose, ir receptinius vaistus, skirtus sumažinti organizmo išbėrimo kaulų kiekį. Jei hiperparatiroidizmas yra diagnozuotas kaip pernelyg didelio kalcio priežastis, taip pat galite pasirinkti chirurginį kai kurių, daugumos ar visų šalutinių skydliaukės liaukų pašalinimą.