Maisto produktai, turintys sacharino

Išskirta 1879 m. Ir 300-500 kartų saldesnis nei stalo cukrus, kai kuriems maisto produktams pridedama sacharino, kad sumažintų kalorijų skaičių, nenusimant saldaus skonio maisto. Nors yra ir ginčų dėl dirbtinių saldiklių naudojimo ir sveikatos, JAV maisto ir vaistų administracija pripažįsta, kad sacharinas yra saugus. Tam tikros dietos ir mažai kalorijų turinčių maisto produktų sudėtyje yra sacharino, ir jų sudedamųjų dalių sąraše yra dirbtinio saldiklio.

Soda ir saldūs gėrimai

Pasak FDA, soda ar dirbtinai saldintas gėrimas gali turėti sacharino, jei jis neviršija 12 miligramų vienai skysčio uncijos gėrimo. Sacharinas yra pridedamas prie tam tikrų dietinių sodų ir kitų saldžių gėrimų, tokių kaip vaisių sultys, pažymėtos “lengva”. Kai kuriuose miltelių gėrimų mišiniuose, pažymėtose “dieta” arba “be cukraus”, taip pat yra sacharino. Kadangi reguliariai soda gali turėti iki 10 arbatinių šaukštų cukraus, pasirenkant maistą gėrimai gali padėti moterims likti su kasdieniu 6 arbatiniu šaukštu ribą, o vyrų likti kasdieninėje 9 arbatinio šaukšto cukraus ribose, kaip rekomenduoja Amerikos širdies asociacija.

“The Fountain Diet Coca-Cola Controversy”

“Fox Diet Coca-Cola” yra mišinys aspartamo ir sacharino. 2004 m. Misūris pareiškė, kad “The Coca-Cola Company” pateikė kolektyvinį ieškinį, kuriame tvirtinama, kad “Coca-Cola” bendrovė nenurodė, kad jo fontanas “Diet Coke” yra sacharinas , Be aspartamo. Parduotuvėje nusipirktame “Diet Coke” ir “Coca-Cola Zero” sudėtyje nėra sacharino, o aspartamą vartoti tik kaip saldiklius. 2008 m. Misūrio aukščiausiasis teismas atmetė žemesniojo teismo ieškinį “The Coca-Cola Company”, nes sacharino kiekis “Fountain Diet Coke” neviršija 12 miligramų vienai skysčių uncijai. Keletas kitų valstybių taip pat pateikė panašių pretenzijų prieš “The Coca-Cola Company” apie savo produktus, kuriuose yra sacharino, tačiau “The Coca Cola” kompanija taip pat dominavo šiuose reikalavimuose. “Coca-Cola” kompanijos “Sodium” tabako dėžutėje yra ir minimalus sacharino kiekis. 2000 m. Sacharinas buvo išbrauktas iš vėžį sukeliančių medžiagų sąrašo.

Cukraus pakaitalai

Pasak FDA, sacharino kiekis cukraus pakaitaluose yra 20 miligramų už šaukštelį. Cukraus pakaitalai, kuriuose yra sacharino, yra “Sweet ‘N Low”, “Sweet Twin” ir “Necta Sweet”. Šie cukraus pakaitalai dažniausiai dedami į kavą ir arbatą vietoj cukraus arba naudojami kepintuose produktuose vietoj granuliuoto cukraus, tačiau jūs sunaudote mažiau, nes sacharinas yra daug saldesnis nei cukrus.

Perdirbti maisto produktai

Remiantis FDA, perdirbtuose maisto produktuose gali būti ne daugiau kaip 30 miligramų sacharino vienam porcijos dydžiui. Tam tikri maisto produktai, ženklinami kaip dieta, turi sachariną, kad išlaikytų saldumą. Pavyzdžiui, “light” sirupe konservuotuose vaisiuose gali būti dirbtinio saldiklio, sakė “FamilyDoctor.org”. Mažai kalorijų ar dietinių kepinių gali būti ir sacharino, taip pat gali būti be cukraus kramtomosios gumos.

Papildomi sacharino šaltiniai

Keletas kitų maisto produktų, ženklinamų kaip “mažai kaloringi” arba “dietiniai”, gali turėti sachariną, o skaitymo etiketės yra geriausias būdas nustatyti, kurie iš jų yra. Pavyzdžiui, mažai kalorijų džemai ar drebučiai gali turėti sacharino kalorijų kiekiui sumažinti. Mažai kalorijų saldainiai ir desertai, pvz., Aromatizuoti sirupai ledams, taip pat gali turėti sacharino. Salotos padažai, pažymėti kaip lengvi, gali būti pagaminti ir su sacharinu.