Maistas tave pagyvina

Pasak Pasaulio sveikatos organizacijos, depresija yra antroji dažniausia 15-44 metų žmonių negalia. Nors sunki depresija reikalauja medicininio gydymo, jei esate silpna depresija ar neseniai jaučiatės, dietos pokyčiai gali padėti. Tam tikri maisto produktai suteikia maistinių medžiagų, kurios pagerina jūsų psichinį funkcionavimą ir gali padėti jus pašiepti. Šiame straipsnyje pateikta informacija nėra skirta pakeisti standartinį gydymą. Jei jūs arba kas nors, kam žinote, kyla grėsmė savęs žalojimui ar ketina galvoti apie savižudybę, nedelsdami kreipkitės į kvalifikuotą medicininę priežiūrą.

Šalto vandens žuvys

Šaltas vanduo, gilios plaukimo žuvys, tokios kaip tunai, silkės, lašišos ir ispanų skumbrė, yra sveiki maisto produktai, kuriuos galite valgyti, kai jaučiatės. Remiantis “Gydytojų knygos apie maisto priemones”, jie yra itin turtingi omega 3 riebalų rūgštimis. Omega 3 riebiosios rūgštys tapo populiarios dėl savo vaidmens širdies ligų prevencijos srityje. Knyga rodo, kad sveiki nesotieji riebalai taip pat atlieka svarbų vaidmenį stiprinant nuotaiką. Stenkitės gauti dvi ar tris porcijas per savaitę, kad gautumėte didžiausią naudą.

Kompleksiniai angliavandeniai

Sudėtingi angliavandeniai, tokie kaip tie, kurie randami iš sveikų grūdų pastų, duonos ir grūdų grūdų, yra dar vienas pasirinkimas, kai esate nepatenkintas. Richard ir Judith Wurtman, kurie turi daktarus ir atlieka tyrimus MIT, praneša, kad dietos, turinčios daug sudėtingų angliavandenių, padeda organizmui gaminti serotoniną, pagrindinį neurotransmiterį, kuris yra atsakingas už laimės ir pasitenkinimo jausmą. Tiesą sakant, tai yra pats neurotransmiteris, kurį taiko kai kurie receptiniai antidepresantai, tokie kaip Prozac.

Maisto produktai dideli B Vitmains

Daugiau maistingų maisto produktų, kuriuos galite valgyti, kai jums reikia šiek tiek pagyvinti, yra tamsiai žali, lapinės daržovės, kiaušiniai, paukščiai ir žuvys, taip pat sustiprinti grūdai ir augaliniai pienai. Šiuose maisto produktuose yra daug vitaminų B, ypač vitamino B12. Nors tolesni moksliniai tyrimai yra būtini, ekspertai teigia, kad mažas B vitamino kiekis gali būti susijęs su depresija. Žinoma, kad B grupės vitaminai padeda išlaikyti žmogaus centrinės nervų sistemos sveikatą, todėl pagrįsta, kad tinkamas vitaminų B kiekis padėtų palaikyti smegenų funkciją ir nuotaiką.

Maistas, kurį reikia vengti

Taip pat yra maisto produktų, kurie gali padėti jums jaustis geriau, jei esate liūdnas ar nusiminęs, taip pat yra maisto produktų, kuriuos turėtumėte vengti. Nors jums gali prireikti druskos, riebalų ar saldžių maisto produktų, reikia stengtis išvengti šių maisto produktų, arba bent jau atsispirti jiems valgyti dideliais kiekiais. Nors mokslininkai šiuo metu nesupranta, kodėl ekspertai teigia, kad žmonės, kurių mityba apima daug perdirbtų mėsos, rafinuotų cukrų, rafinuotų grūdų ir keptų maisto produktų, dažniau kenčia nuo depresijos nei tie, kurių racionas buvo pagrįstas natūraliais maisto produktais.