Kruopas paaugliams

Kryžius yra medicininė būklė, kurią apibūdina sunku kvėpuoti ir išskirtinis kosulys, kurį sukelia susiaurėję kvėpavimo takai. Krups, kuris dažniausiai pasireiškia 5 metų ar jaunesniems vaikams, atsiranda dėl gerklų ir trachėjos uždegimo ir patinimas. Krupo priežastys yra virusai, bakterijos, tymai, kvėpavimo takų dirginančios medžiagos ir silpni peršalimai. Daugumai vaikų yra antikūnų prieš virusus, kurie sukelia kraupą. Tačiau vaikams su blogai veikiančia imunine sistema yra didesnė rizika susirgti būkle. Nors retai vyresni vaikai ir paaugliai taip pat gali užsiimti kruopa.

Kryžius

Virusinis kraupas, kuris yra labiausiai paplitęs kraupo tipas, sukelia paragripo virusai arba HPIVs. Kvėpavimo sincitizinis virusas, arba RSV, ir adenovirusas yra mažiau paplitusios viruso krepsinės priežastys. Spazminis kraupas dažnai atsiranda po švelnios šalčio, greitai išsivysto be karščiavimo ir linkęs pasikartoti. Vaikai su kraupais dažniausiai susiduria su šalčio panašiomis simptomais kelioms dienoms, kol kyla kremas, užkimimas, švokštimas ir sunkus kvėpavimas. Krups paprastai trunka nuo kelių dienų iki vienos savaitės. Sąlyga gali pablogėti ir sukelti pavojingą kvėpavimo takų susiaurėjimą, bronchitą ar pneumoniją. Sunkūs atvejai gali sukelti bakterinę viršutinių kvėpavimo takų infekciją ir reikalauti hospitalizuoti.

Vyresni vaikai

Vaikams, kurie nėra sukūrę antikūnų prieš viruses, sukeliančias kraupą, ir tuos, kurių imuninė sistema yra pažeista, gali išsivesti virusinis kraupas. Remiantis “Vaikų sveikata”, daugeliui vaikų, kurie yra veikiami virusais, atsiranda šaltų simptomų. Kai kuriems vaikams būdingas virškinimo trakto virškinimo sistemos infekcija. Paaugliai taip pat gali sutraukti krupą per mažiau paplitusius kraupo priežastys, tokios kaip viršutinės kvėpavimo sistemos bakterinės infekcijos ir kvėpavimo takų dirginančių medžiagų poveikis. Inhaliaciniai alergenai ir rūgšties refliuksas gali sukelti kraupą. Vaikams, turintiems tam tikrų sveikatos sutrikimų, pvz., Astmą ir cerebrinį paralyžą, dažniau atsiranda sunkių kraupo simptomų.

Gydymas

Paskirtas su vaiko gydytoju paprastai yra gydomas namuose. Vandens garų ar garų šalinimas naktį padeda palengvinti simptomus ir palengvina kvėpavimą. Acetaminofenas gali padėti skausmui ir karščiavimui. Dėl sunkių simptomų gali tekti gydyti vaiko gydytojas. Steroidiniai vaistai arba kvėpavimo procedūros padeda sumažinti patinimą ir pagerinti kvėpavimą. Jūsų gydytojas gali naudoti antibiotikų terapiją kovai su infekcija. Gali prireikti hospitalizuoti, jei jūsų vaiko kvėpavimas yra stipriai pažeistas.

Atsargumo priemonės

Nors kūdikiai paprastai yra sunkesni jaunesniems nei 1 metų vaikams, kūdikių paaugliai gali patirti diskomfortą, skausmą ar blogėjančius simptomus, jei kraupas nėra gydomas. Vaikas, kuriam pasireiškia pasikartojantis kraupas arba pagrindinė būklė, reikalaujanti diagnozės ir gydymo, turi apsilankyti pas gydytoją. Tačiau dauguma kraupų atvejų yra gydomi namuose su gydytojo nurodymu. Jei jūsų paauglys patiria sunkių kvėpavimo sutrikimų, raudoną ir patinę burnos dėmę, mėlyną odos spalvą, nuolatinį nuovargį, dehidrataciją, nudegimą ar nerimą, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.