Kreatino ir raumenų mėšlungis

Kreatinas yra natūraliai atsirandanti maistinė medžiaga, kuri gali intensyviai veikti, pvz., Sunkiosios atletikos ar sprinto, greitai atkurti energiją. Kreatinas taip pat kaupia daug vandens ir gali sukelti pusiausvyrą hidratacijai ir elektrolitams, dėl ko krampa. Papildymas kreatinu, ypač karštoje aplinkoje arba intensyvaus fizinio krūvio metu, gali paskatinti skysčių vartojimą.

Kreatinas yra natūraliai atsirandanti aminorūgštis, kuri naudojama greitai energijai raumenyse atkurti intensyvios veiklos metu, pavyzdžiui, sunkiosios atletikos. Kreatinas randamas mėsos ir žuvies raumenyse. Jis taip pat dažnai įtraukiamas į treniruočių papildus, siekiant padidinti ištvermę, stiprumą ir raumenų masę, nors rezultatai yra sumaišyti. Nors kai kurie gali pastebėti didelį energijos ir stiprumo padidėjimą kreatinu, kai kuriems gali trūkti gebėjimo absorbuoti didelius kiekius raumenyse.

Kreatinas yra labai hidrofilinė molekulė, kuri pati paima didelį kiekį vandens. Didelės išgryninto kreatino dozės treniruočių papilduose labai padidina kūno vandens poreikį. Jei kreatino papildai nėra imami su pakankamai vandens, jie gali sukelti dehidrataciją, ypač karštame ore ar intensyvioje veikloje. Tačiau ne visi ekspertai sutaria dėl kreatino vaidmens dehidratacijos procese. 2008 m. Liepos mėn. Paskelbtoje “Didžiosios Britanijos sporto medicinos žurnalo” ataskaitoje kreatinas iš tikrųjų gali padidinti sportinę veiklą karštose sąlygose, išlaikant raudonųjų kraujo ląstelių kiekį, išlaikant kūno temperatūrą ir mažinant širdies ir prakaitavimo intensyvumą. Nors tai neapsunkins gerti daugiau vandens per karštą orą ir kreatino papildą, gali būti nereikalinga. Pasitarkite su savo gydytoju, kas jums tinka.

Raumenų mėšlungis gali atsirasti dėl nepakankamo kraujo tiekimo, nervų suspaudimo ar mineralinių medžiagų išsiliejimo. Dehidratacijos metu atsiranda mineralinių medžiagų išsiliejimas ir nepakankamas kraujas. Kreatino vartojimo metu stebimas dehidratacijos simptomai yra burnos džiūvimas, mažas šlapimo išsiskyrimas, ašarų, uolienų akys ir mieguistumas. Pagal USDA nacionalinių maitinamųjų duomenų bazę, kartu su geresniu skysčių kiekiu galite padėti išvengti dehidratacijos valgydami maisto produktus, kurių sudėtyje yra didelio vandens kiekio, pavyzdžiui, saldžiųjų bulvių, pomidorų, agurkų, obuolių, melionų, bulvių, moliūgų, uogų, lapinių žalumynų ir greipfrutų. .

Kreatinas yra saugus, jei vartojamas pakankamai vandens. Naudodami kreatino papildus, vartokite pakankamai vandens ir elektrolitų. Vengti didelių kreatino dozių prieš ilgesnį pratimą, ypač karštoje aplinkoje. Rekomenduojama vartoti ne mažiau kaip tris litrus vandens per dieną, papildant kreatinu. Nevartokite kreatino papildų vakare, nes tai gali padidinti dehidratacijos riziką naktį.

Kreatino vartojimas

Kreatinas ir dehidracija

Dehidratacija ir kramtymas

Saugiai naudojant kreatiną