Geri angliavandenių šaltiniai sportininkams

Angliavandeniai yra svarbus sportininkų sporto šaltinis. Nesvarbu, ar esate bokseris, šokėjas, futbolininkas ar dviratininkas, angliavandeniai jūsų raumenyse aprūpina degalais, kuriuos jiems reikia dirbti geriausiai. Tačiau ne visi angliavandeniai puikiai tinka sportinei veiklai. Vartojantys angliavandeniai, tokie kaip saldūs maisto produktai ar rafinuoti grūdai, gali sukelti energetinius gedimus, trukdančius mokymui ir konkurencijai. Į sveiką angliavandenių šaltinį įtrauksite į savo sporto mitybos dietą, kad galėtumėte greičiau važiuoti, peršokti ir Dodge.

Sveiki grūdai yra angliavandenių turtingi maisto produktai, kurie yra sveikesni ir daugiau maistinių medžiagų, nei rafinuoti grūdai. Be to, kad jūsų organizmas aprūpintų energija fiziniam aktyvumui, sveiki grūdai yra turtingi vitaminų, mineralų ir mitybinės pluošto stiprinimo būdai. Sveiki sveiki grūdai yra avižiniai dribsniai, kvietiniai duonos, soros, kvinuočių, soros ir rudieji ryžiai.

Pieno produktai idealiai tinka sportininkams, nes jie sprogo maistinėmis medžiagomis, tokiomis kaip kalcio, dietiniai baltymai ir vitaminai B, kurie dalyvauja normalioje raumenų funkcijoje. Pieno produktams taip pat yra daug angliavandenių laktozės pavidalu. Pastebėję tyrimai, paskelbti 2006 m. Birželio mėn. “Tarptautiniame žurnale” Sporto mitybos ir fizinio aktyvumo medžiagų apykaitos “paskelbtame tyrime, vartojami šokoladiniai pienas po treniruotės gali pagreitinti išgyvenimą ir padidinti raumenų augimą. Šiame tyrime dviratininkų grupė buvo tiekė šokoladinį pieną ar angliavandenių pakaitalą po intensyvaus treniruočių. Tie, kurie gėrė šokoladinį pieną, buvo geriau atlikę kitą mokymą nei tie, kurie gavo angliavandenių gėrimą.

Ankštiniai pupelės ir juodosios pupelės yra sudėtingos angliavandenių ir maistinių skaidulų. Apsvarstykite galimybę pridėti pomidorų į savo mitybą, paruošdami pupelių čili, darant pupelių saleles arba įtraukdami juos į mėgstamą sriubą ar troškintuvių receptus. Kadangi ankštiniai gali sukelti išsiplėtimą ir dujų, išvengti pupelių prieš treniravimą ar įvykį.

Vaisiai yra natūraliai vitamino turtingas angliavandenių šaltinis sportininkams. Apsvarstykite, kaip valgyti vaisius kaip užkandžių ir desertų dalį, kad padidintumėte savo kasdienį vaisių vartojimą. Sveiki vaisiai yra mėlynės, gervuogės, apelsinai, obuoliai, kriaušės ir persikai. Vaisiai yra ypač naudingi valgyti prieš treniruotę, nes jie yra suskaidomi greičiau nei daržovės ir sveiki grūdai ir gali suteikti jūsų darbo raumenims energiją, kurią jie turi atlikti geriausiai.

Krakmolingos daržovės, pavyzdžiui, jamsai, baklažanai ir cukinijos, yra daug sudėtingų angliavandenių. Dauguma krakmolingų daržovių yra mažai glikemijos indekso, matavimas, kaip greitai jūsų organizmas virškinamas angliavandenių turinčiu maistu. Vartojantys mažai glikemijos indekso maisto produktus, tokius kaip krakmolingos daržovės, jūsų kūnui suteikiamas ilgalaikis energijos šaltinis, kuris gali jus išgelbėti ilgiems treniruočiams, praneša dietologė Debra Wein iš Nacionalinės stiprybės ir kondicionavimo asociacijos. Tačiau baltos bulvės turi aukštą glikemijos indeksą ir turėtų būti suvartotos nuosaikiai.

Pilno grūdo

Pieno

Ankštiniai

Vaisiai

Krakmolingos daržovės