Fizinis krūvis ir plaukų augimas

Sąlygos, kurios veikia organizmą, taip pat gali turėti įtakos plaukų augimui. Taip yra todėl, kad jūsų plaukų sveikata atspindi jūsų sveikatą. Kai kuriais atvejais pratimai skatina kūno sveikatą ir taip skatina stiprų plaukų augimo ciklą. Pratimai gali būti ypač naudingi norint sušvelninti hormonų pusiausvyros sutrikimus, pvz., Policistinių kiaušidžių sindromą, kai moterys patiria nepageidaujamus plaukus, taip pat pagerina sąlygas, tokias kaip diabetas, dėl kurio gali išsivystyti plaukų slinkimas.

Bendra sveikata

Viskas, kas pagerina jūsų sveikatą, įskaitant fizinį krūvį, pagerins jūsų kūno gebėjimą auginti plaukus, teigia nacionalinė žinoma mitybos specialistė Ann Louise Gittleman, Ph.D. Tačiau yra įspėjimas. Per didelis fizinis krūvis laikui bėgant sukelia stresą organizme, dėl kurio antinksčiai išsiskiria streso hormono kortizolio. Jei tai atsiranda ilguoju laikotarpiu, sutrikusi liaukų gebėjimas gaminti kortizolį, sumažėja bendra sveikata, kelia pavojų žmonėms, kurių imuninė sistema yra sutrikusi, blogas miegas, uždegimas, fibromialgija ir kiti sutrikimai.

Didelio svorio kėlimas

2004 m. Lapkričio mėn. Atliktame tyrime, paskelbtame Tarptautiniame sporto medicinos žurnale, nurodoma, kad sunkūs fiziniai pratimai kartu su padidėjusiu riebalų kiekiu padidina laisvą testosterono žmonėms, kurie atlieka jėgos treniruotes. Ši kombinacija padeda svėrimo keltuvams sukurti raumenis ir ją taisyti, tačiau gali sukelti plaukų slinkimą.

Hormoniniai profiliai vyrams

Vokietijos Endokrinologijos draugijos žurnale paskelbtas 2004 m. Tyrimas rodo, kad fizinis pratimas gali padėti sumažinti stresą ir padidinti lytinį hormoną rišančiąjį globuliną arba SHBG, kuris yra mažesnis tarp vyrų, kurie turi plaukų slinkimą iki 30 metų amžiaus. Tyrimas taip pat padarė išvadą, kad Kai kurių vyrų, turinčių ankstyvą išnirimą, hormoninis modelis primena hormoninį polikistikų kiaušidžių sindromo moterų būklę.

PCOS

Kaip teigia “GirlsHealth.gov”, kasdienis pratimas ir sveika mityba yra svarbūs policistinių kiaušidžių sindromo (PCOS) gydymui. Ši būklė atsiranda dėl hormonų disbalanso, kuris gali sukelti nepageidaujamą plaukų augimą, nereguliarius laikotarpius ir spuogus. Sąlyga gali prasidėti paauglių metais.

Scleroderma

Nacionaliniai sveikatos institutai rekomenduoja mankštintis kaip skleroderma, kuri gali sukelti plaukų slinkimą, nes tai stimuliuoja kraujotaką paveiktose vietovėse. Plaukimas yra pagrindinė rekomendacija. Scleroderma – tai odos grūdinimas, kurį sukelia nenormalus jungties audinio augimas, palaikantis odą.

2002 m. Sausio mėn. Kanados akušerijos ir ginekologijos žurnale paskelbtame tyrime padaryta išvada, kad pratimai ir svorio sumažėjimas gali padėti pagerinti būklę, vadinamą hirsutizmu, kai moterys susiduria su per dideliu plaukų augimu tokiose vietose kaip veidas ir kūnas. Šie pokyčiai gyvensenoje padeda sumažinti androgenų kiekį kraujyje. Androgenai yra vyriški hormonai, kurie stipriai veikia plaukų augimą ant veido, krūtinės, raumenų ir galvos sričių. Kai organizmas gamina per daug šių hormonų, tai vadinama hiperandrogenizmu. Kiti simptomai gali būti nutukimas, hipertenzija, širdies liga, nereguliarus menstruacinis mąstymas, nevaisingumas ir diabetas.

Hirsutizmas

Perimenopauzė

Pasak “WomensHealth.gov”, perimenopauzės simptomus, tokius kaip plaukų slinkimas arba plaukų slinkimas ant galvos, iš dalies galima sušvelninti. Organizacija rekomenduoja ne mažiau kaip 30 minučių kasdien naudotis daugeliu dienų per savaitę. Tai taip pat padės moterims išlaikyti svorį, miegoti geriau, įgyti stiprių kaulų ir kelti nuotaiką.