Ar kavai sulėtinti metabolizmą?

Kava gali iš tikrųjų būti naudinga sveikatai, galbūt sumažindama demencijos, insulto ir kai kurių vėžio tipų riziką, taip pat pagerins jūsų atmintį ir koncentraciją. Jis taip pat gali paveikti jūsų medžiagų apykaitą, tačiau labiau tikėtina, kad jis padidės, nei sumažins, ypač jei jūs geriate caffeinated kavą. Tačiau kava gali turėti keletą nesėkmių, jei jūs geriate per daug arba jautriai reaguoja į kofeiną, todėl neperkraukite.

Naudingos medžiagos, vadinamos kavos polifenoliais, gali būti naudingos jūsų medžiagų apykaitai, ypač riebalų metabolizmui. 2010 m. Žurnalo “Health Sciences” žurnale paskelbtame tyrime, kai tyrimo dalyviai ištisą savaitę gėrė gausų šių polifenolių gėrimą kiekvieną dieną per savaitę, jie patyrė didesnį riebalų deginimo padidėjimą negu tada, kai jie gėrė kontrolinį gėrimą. Gali padėti sumažinti kūno riebalų kiekį ir svorį, nors bendras poveikis greičiausiai nebus labai didelis.

Jūs neturėtumėte nustebinti, kad kofeinas gali padidinti jūsų metabolizmą, todėl dažnai jis įtraukiamas į svorio netekimo papildus. Remiantis apžvalgos straipsniu, paskelbtu 2007 m. “American Journal of Physiology – Regulatory, Integrative and Comparative Physiology”, kofeinas padidina kalorijų kiekį, kurį degina kiekvieną dieną, o kartais ir padeda valgyti mažiau. Šis energijos sąnaudų padidėjimas yra apie 13 proc. Ir kofeinas taip pat gali padėti didinti lipidų metabolizmą, kad jūsų kūnas sugriauti daugiau riebalų, pažymėjo tyrimas, paskelbtas 2004 m. “The American Journal of Clinical Nutrition”. Pratimai vis dar yra veiksmingesnis būdas padidinti riebalų kiekį, kurį jūsų kūnas suskaido ir atsikrato. Tačiau. Laikui bėgant jūsų kūnas gali priprasti prie kofeino, ir jūs negalėsite patirti kuo daugiau naudos iš kavos ar kitų kofeino gėrimų vartojimo, pažymi AJP apžvalgos straipsnį.

Kava yra medžiaga, vadinama chlorogenine rūgštimi, arba CGA, kuri gali būti naudinga sveikatai. Pavyzdžiui, pagal 2013 m. Įrodymais pagrįstos papildomos ir alternatyvios medicinos apžvalgos straipsnį jis gali pagerinti riebalų ir gliukozės ar cukraus metabolizmą. CGA galėtų sumažinti nutukimo, širdies ligų, vėžio ir diabeto riziką. Vienas tyrimas, kuris buvo įtrauktas į peržiūrą, parodė, kad CGA padeda didinti riebalų metabolizmą ir slopinti riebalų absorbciją jūsų organizme, todėl gali sumažėti svorio padidėjimas.

Per daug kofeino vartojimas nėra naudingas žmonėms, sergantiems osteoporozės, aukšto kraujospūdžio, rėmens, nerimo, nemiga ar diabetu. Kofeinas taip pat gali trukdyti kai kuriems vaistams. Pernelyg didelės sumos gali sukelti šalutinį poveikį, įskaitant: vėmimą, pykinimą, depresiją, nerimą, drebulį, padidėjusį šlapinimąsi ir padidėjusį širdies susitraukimų dažnį. Geriausia kasdien apriboti savo kasdienį suvartojimą ne daugiau kaip 300 miligramų arba apie 3 puodelius kavos, kad būtų galima sumažinti šią riziką. Tačiau neatsimenate išgerti kavos nefrakcionuotos kavos, nes tai gali sukelti abstinencijos simptomus, tokius kaip galvos skausmas, mieguistumas , Dirglumas, vėmimas ir pykinimas. Geriau pamažu sumažinti kavos vartojimą.

Kava ir metabolizmas

Kofeinas ir metabolizmas

Chlorogeninės rūgštys ir metabolizmas

Galimos kavos problemos