Ar brūselio kopūstai sukelia šlapimo kvapą?

Briuselio daigai – tai labai maistingas maistas, įtrauktas į daržovių Brassica genties. Juose yra vitamino A, folatų, skaidulų, beta karotino ir didelės vitamino C koncentracijos. Brassica genties brybelinėse kopūstose ir kitose daržovėse, tokiose kaip šparagai ir kopūstai, taip pat yra speciali cheminė medziaga, vadinama metil merkaptanu. Ši cheminė medžiaga šlapime sukelia rūstų kvapą.

Apie metil-mercaptaną

Metil-merkaptanas yra bespalvis gelis, išsiskiriantis iš gyvūnų išmatų. Tai natūrali cheminė medžiaga, randama žmonių ir gyvūnų kraujyje, smegenyse ir audiniuose. Jis taip pat gali būti aptinkamas tam tikruose maisto produktuose, pvz., Filtruose, Beforto sūriuose ir kruopų šeimos Brassica rūšies daržovėse, į kurias įeina kopūstai, šparagai, ropės, žiediniai kopūstai ir Briuselio kopūstai. Dujos taip pat išsiskiria iš gyvūnų griūties pelkėse ir gali būti randamos keliuose natūralių dujų, akmens anglių, dervos ir įvairių žalių naftų tipuose. Jis naudojamas gaminant pesticidus, plastikus ir net viščiukų pašarus.

Metilo-mercaptano cheminė reakcija

Nebuvo daug žinoma apie chemines reakcijas, kurios atsiranda organizme metil merkaptano vartojimo metu. Mokslininkai jau keletą metų ištyrė natūralią cheminę medžiagą ir padarė keletą išvadų. Pavyzdžiui, mes žinome, kad metil merkaptanas greitai palieka kūną po virškinimo. Dešimtojo dešimtmečio toksikologinių medžiagų ir ligų registro Agentūros tyrimai su laboratorinėmis žiurkėmis parodė, kad kai cheminė medžiaga pateks į kraują, sunku suskaidyti kūną ir išsiplėsti iš plaučių kvėpuojant arba praeinant Šlapime per kelias valandas. Iš metiko merkaptano išsiskyrimo toksinas yra kvapas, kurį kvėpiate šlapinantis.

Kas atsitinka valgant Briuselio daigus

Vartojant brizų daigynus, gliukozinolatai, kurie yra maistinės medžiagos, kurios padeda organizmo detoksikacijos sistemai, suskaidomos į sulforafaną, kuris sukelia natūralius kepenų fermentus, siekiant padėti pašalinti toksinus iš organizmo. Mokslininkai taip pat mano, kad šie gliukozinolatai sąveikauja su gliutatonu, natūraliu antioksidantu, kuris yra visų žinomų gyvybių ląstelėse. Manoma, kad tai antioksidantas, apsaugantis nuo vėžio. Kadangi sulforafanas yra organinis junginys, kurio sudėtyje yra sieros, tai taip pat galėtų paaiškinti, kodėl mokslininkai iš Toksinių medžiagų ir ligų registro agentūros nustatė kiekį sieros tiek laboratorinių žiurkių šlapime, tiek kvėpuojant, kai buvo skiriama metil merkaptano dozė. Tačiau, nors organinių sieros junginiai dažnai yra susiję su netinkamu kvapu, neaišku, ar sieros kiekis šlapime sukėlė kvapą.

Sveikas, nepaisant kvapo

Sveika dieta, apimanti “Brassica” genties daržoves, yra pageidautina, o geresnės sveikos gyvensenos privalumai, pagerėjus kūno detoksikacijai ir galimas sprendimas kovoti su kai kuriais labiausiai kenksmingais vėžiu, akivaizdžiai nusveria šiek tiek nepatogumus ir tam tikrus nerimą keliančius kvapus. Geras mitybos pasirinkimas – valgyti šiuos daržoves žaliuoju arba virti keletą kartų per mėnesį. Roswell Parko vėžio instituto tyrimas neseniai įrodė, kad trys porcijos žalių kryžmažiedžių daržovių per mėnesį saugomos nuo šlapimo pūslės vėžio.