Ar agurkai veikia kraujospūdį?

Apelsinų marinatai ir kiti sūrūs maisto produktai – padidindami kraujospūdį natūraliu natrio poveikiu organizmui. Valgyti vieną marinatą nebus nužudyti. Kartu su likusia dietos dalimi, kurioje yra pridėto natrio chlorido, pastovus suvartojimas su marinatu gali sukelti aukštą kraujospūdį ir kitas rimtas lėtines ligas. Apsvarstykite, ar papildomą mitybą agurkuose verta nugriebti natrį, įvedant maisto produktus, tokius kaip marinuoti agurkai jūsų dienos meniu.

Kaip natris veikia kraujospūdį

Kai virškinimo metu jūsų žarna absorbuoja natrį, natrio elektrolitų padidėjimas sukelia skysčio migraciją į kraują, kad praskiedžiama. Daugiau skysčių yra didesnė jėga prieš kraujagyslių sienas, o kraujo spaudimas didėja. Jūsų kūnas palaiko elektrolitų balansą, kai jūsų kalio kiekis viršija jūsų natrio dozę. Šiame santykyje kalis veikia kaip silpnas natrio aktyvumas. Jei gaunate daugiau natrio nei kalio, natrio mechanizmas nekontroliuojamas.

Natris maisto gamyboje

Dauguma žmonių vartoja daugiau natrio nei kalio, daugiausia dėl to, kad natrio chloridas arba valgomoji druska yra pridedama prie daugybės kasdieninių maisto produktų. Duona, sūris, grūdai, valgomieji mėsos produktai – ir uolienų agurkai. Pavyzdžiui, krapų agurkai, kumpis, alyvuogės, silkė ir daugelis kitų maisto produktų yra druskos apdorojimas, plačiai paplitęs būdas išsaugoti maisto produktus iki šaldymo eros. Dabar šie maisto produktai tiesiog kreipiasi į Amerikos skonį sūrus maistą. Komerciniai paruošėjai naudoja vis daugiau druskos, kad jų prekės ženklai išsiskirtų. Kalbant apie visuomenės susirūpinimą dėl natrio suvartojimo, kai kurie gamintojai siūlo mažai natrio druskos, įskaitant traukinių rūgštus, maisto produktus.

Pickle Nutrition

Viename įprastiniame vidutinio krapų marinuote yra 569 miligramų natrio, o tai yra reikšminga dalis rekomenduojamo 2300 mg dieninio limito, kurį nustato Medicinos institutas. Palyginimui, mažo kiekio natrio druskos krapų sudėtyje yra 12 miligramų natrio. Saldžiųjų marinuočių svoris yra maždaug 40 procentų mažesnis natrio, tačiau yra kitų sveikatos sutrikimų, tokių kaip didelis cukraus kiekis.

Sveikatos reikšmė

Jei likusioje jūsų dietoje yra vienkartinės natrio-kalio mitybos, galite apsisaugoti nuo aukšto kraujospūdžio. Tuo metu, kai pasireiškia padidėjęs kraujo spaudimas ir diagnozuojama, jūsų širdis, kraujagyslės ir inkstai gali turėti didelę žalą. Laikui bėgant, šis aukštas kraujo spaudimas prisideda prie širdies ir kraujagyslių ligų, taip pat kitų lėtinių ligų, tokių kaip inkstų liga.