Ankstyvieji stazinio širdies nepakankamumo požymiai ir simptomai

Sunkus širdies nepakankamumas – tai sveikatos būklė, kai širdis nepakankamai kraujo tiekiami, kad atitiktų kūno poreikius. Dažniausiai tai atsitinka laikui bėgant, nes arterijos yra siaurios širdyje, arba aukštas kraujospūdis palieka širdį per silpnas arba per silpnas, kad siurbliai ir efektyviai užpildyti. Deja, medicinos mokslas nesugebėjo pakeisti sąlygų, kurios sukelia širdies nepakankamumą, tačiau sugebėjo sukurti vaistų ir gydymo protokolus, kurie pagerintų požymius ir simptomus bei padėtų širdžiai. Ankstyvas pripažinimas, diagnozė ir gydymas labai pagerina gyvenimo trukmę.

Pasak Cedars-Sinai ligoninės, ankstyvo užkrečiamo širdies nepakankamumo priežastys gali būti kitų ligų, tokių kaip kraujo krešulių susidarymas plaučių arterijose, amiloidozė, aktyvioji skydliaukė ar anemija, anemija, plaučių sutrikimai, susiaurėjęs perikarditas, sutrikimai Širdies elektrodų laidumo sistema, širdies vožtuvų sutrikimai, inkstų funkcijos nepakankamumas, miokarditas arba negydytas ar netinkamai gydytas aukštas kraujospūdis. Širdies nepakankamumas pasireiškia po to, kai šios kitos sąlygos pakenks arba susilpnins širdies raumenį, todėl jis nebegalės atsilaikyti nuo normalaus kraujo perdavimo likusiai kūno daliai. Pagrindinės kameros ar skilveliai tampa kietos ir nepakankamai užpildomos, o pačios raumenys gali susilpnėti.

Pagal “Merck Manuals Online” medicinos biblioteką, širdies nepakankamumo simptomai gali pradėti staiga ar palaipsniui per kelerius metus. Jei širdis patyrė didelę žalą, pvz., Nuo širdies smūgio, simptomai prasideda staiga. Dažniausi ankstyvieji stazinio širdies nepakankamumo simptomai yra dusulys ir nuovargis. Senyviems žmonėms gali pasireikšti daugiau neapibrėžtų simptomų, tokių kaip mieguistumas, sumišimas ir dezorientacija, kai smegenys negali gauti pakankamai deguonies. Širdies nepakankamumas stabilizuosis trumpą laiką, bet dažnai eina iki mirties. Kai širdies nepakankamumas progresuoja, gali pasireikšti kojų, kulkšnių ir pėdų patinimas, taip pat yra greitas arba nereguliarus širdies plakimas.

Diagnozuojant stazinį širdies nepakankamumą, gydytojai turės išsamų ligos istoriją ir fizinį tyrimą. Fizinis patikrinimas paprastai atskleidžia silpną ar greitą pulso dažnį, sumažėjęs kraujospūdis, nenormalūs širdies garsai ir galimas skysčių kaupimasis plaučiuose. Gydytojas gali pajusti išsiplėtusios kepenų arba vizualizuoti pilvo ar kojų patinimą. Pasak gydytojų Mayo klinikoje, gydytojas gali prašyti kraujo tyrimų, kad patikrintų inkstų ir skydliaukės funkciją. Atvaizdavimo tyrimai gali apimti krūtinės rentgeno spindį, siekiant įvertinti širdies ir plaučių būklę, echokardiogramą, skirtą širdies nepakankamumo tipui atskleisti ir išsiskyrimo frakcijas, siekiant išmatuoti širdies srovę. Elektrokardiogramos gali būti atliekamos, norint užfiksuoti širdies elektrinį aktyvumą, o širdies ir kraujagyslių reakcijos į treniruotę metu galima nustatyti streso testą.

Pasak Cedars-Sinai ligoninės, gydymas bus pradėtas dėl pagrindinės sveikatos būklės, kuri pirmiausia sukelia širdies ligą. Gydytojai įvertins simptomų sunkumą ir tai, kaip gerai kūnas gali prisitaikyti prie širdies sumažėjusio siurblio efektyvumo. Gydymo parinktys apima vaistus, kurie gali būti naudojami širdies funkcijai pagerinti ir ligos progresui sulėtinti. Gydytojai gali rekomenduoti biventrikuliarinę stimuliaciją, kuri yra procedūra, skirta koordinuoti apatinės kairės ir dešinės kamerų pumpymą, mažinant kraujo nutekėjimą per vožtuvus ir didinant širdies efektyvumą. Gydytojai taip pat pateiks rekomendacijas apie gyvenimo būdo pokyčius, tokius kaip svorio mažėjimas, pratimų programos ir mitybos pokyčiai. Pacientams rekomenduojama mažinti druskos ir riebalų kiekį dietoje, mesti rūkyti ir išvengti alkoholio.

Ankstyvos širdies nepakankamumo požymių prevencija yra atliekama gydant pagrindines sveikatos būkles, kurios anksti gali sukelti širdies ligą. Pasak “Mayo Clinic” gydytojų, svarbiausia sumažinti rizikos veiksnius, kuriuos galima kontroliuoti ar pašalinti. Šie rizikos veiksniai yra aukštas kraujospūdis, vainikinių arterijų liga ir kiti gyvenimo būdo pokyčiai. Gydytojai rekomenduoja pacientams likti fiziškai aktyvūs, valgyti sveiką, subalansuotą mitybą, išlaikyti sveiką svorį, mažinti stresą ir mesti rūkyti.

Priežastys

Simptomai

Diagnozė

Gydymas

Prevencija