Žolės, padedančios žarnyno judėjimui

Vidurių užkietėjimas yra vienas dažniausių skrandžio ir žarnų skundų Jungtinėse Amerikos Valstijose, turintis apie 42 milijonus žmonių. Pasak “Nacionalinės virškinamojo trakto ligų informacijos centro”, esate vidurių užkietėjimas, jei per savaitę turite mažiau trijų žarnų judesių arba jei turite išmatų, kurie yra kietos, sausos ir sunkios. Dietos pokyčiai dažnai yra pakankami, kad būtų lengviau užkietėti, bet su kai kuriais vaistažolių preparatais gali padėti perkelti dalykus.

Alavijo sultys arba alavijo lateksas, kuris yra gelsvas, karstasis skystis, gaunamas iš alavijo lapo odos, yra galingas vaistažolių stimuliatorius, atpalaiduojantis. Stimuliuojantys vidurius slopina dirginant žarnyno sienelę, skatina raumenų susitraukimus, kurie padeda išjudinti išmatą žarnyne. Kadangi tai yra tokia galinga, alavijo sultys gali sukelti skausmingą pilvo spazmą, todėl Merilendo universiteto medicinos centras rekomenduoja iš pradžių pabandyti švelniau žolelių vidurius.

Senna yra patvirtintas FDA kaip nepasikartojantis vidurius. Žolė dažniausiai naudojama vidurių užkietėjimui gydyti ir išmatuoti žarnyną prieš diagnostinius tyrimus, tokius kaip kolonoskopija. Senna taip pat naudojama dirgliosios žarnos sindromui ir hemorojus. Senna sudėtyje yra cheminių medžiagų, vadinamų sennosiidais, kurie dirgina žarnyno gleivinę ir sukelia vidurius. Pasak “MedlinePlus”, senna vartojama per burną yra veiksmingas gydymas tik trumpalaikio viduriavimo užkietėjimui. Žolė neturėtų būti naudojama ilgą laiką. Ilgalaikis senna vartojimas gali sukelti elektrolitų pusiausvyrą, raumenų silpnumą, kepenų pažeidimą ir viduriavimą.

“Cascara” žievė arba “Cascara Sagrada” turi tą patį, bet šiek tiek švelnesnį poveikį kaip senna. “Cascara” žievėje yra antrachinoonai, kurie yra jo spalvos ir skaidulų poveikio turinčios medžiagos. Pasak NYU Langone medicinos centro, kai žmogus suvartoja žievę, specifiniai antrachikonai, vadinami cascaraside, reaguoja su natūraliomis storosios žarnos bakterijomis, sukeliančiomis stimuliuojančio poveikio, skatinančio žarnyno judesius. “Cascara” žievė yra už tabletės, kapsulės ar skysto pavidalo. Nenaudokite kaskados žievės, jeigu yra žarnyno užkietėjimas, uždegiminė žarnyno liga, apendicitas ar pilvo skausmas.

Linų sėklos gaminamas iš linų augalo, kuris yra metinis žolynas. Dėl to, kad yra daug skaidulų, linų sėklos gali būti naudojamos vidurių užkietėjimui gydyti. Skirtingai nuo alavijo, sennos ir kaskados žievės, linų sėmenys veikia kaip birūs formuojantys vidurius. Bulk formuojantys viduriuojantys vaistai ištraukia vandenį į žarnas, padidina išmatų dydį ir minkštumą, todėl lengviau praeiti. Merilendo universiteto medicinos centre pažymima, kad linų sėklos skiriasi nuo linų sėmenų aliejaus, kuriame nėra pluošto, todėl nėra naudojamas vidurių užkietėjimui gydyti.

Ne tik už saulės spindulių

Senna trumpam laikui

“Cascara” žievė gauna dalykų judėjimą

Negalima laksti su linais