Sveikų kiaušinių virimo būdų

Kiaušiniai gali būti sveikos mitybos dalis, nors jie yra labai sočiųjų riebalų ir cholesterolio. Iš tiesų, remiantis 2013 m. “American Journal of Clinical Nutrition” paskelbta literatūros santrauka, kiaušinių vartojimas nėra susijęs su didesne širdies ir kraujagyslių ligų rizika. Tačiau kumuliaciniai tyrimai rodo, kad kiaušiniai yra valgyti, o padidėjęs 2 tipo cukrinio diabeto atvejų skaičius gali būti susijęs. Pasirinkite sveikus kiaušinių paruošimo būdus, nepridėdami papildomų riebalų ir kalorijų.

Virti kiaušiniai

Virimo kiaušiniai neturi papildomų riebalų. Vienas didelis kietas virtas kiaušinis turi 5,3 gramų riebalų, 6 gramų baltymų, 186 miligramų cholesterolio ir 78 kalorijų. Patiekalus virti kiaušiniai minkšti ar kieti, su 100 proc. Grūdų skrebučiais arba vartoti juos kaip receptų patiekalams, pvz., Velniams ir kiaušinių salotoms, skirtų ingredientų. Ieškokite lengvų riebalų receptų ir kitų maistingų ingredientų.

Suplakti kiaušiniai

Tradiciniai supjaustyti kiaušinių receptai dažnai reikalauja pieno, tačiau, jei jūs naudojate vandenį, jūsų papjautas kiaušinis turės tokį patį riebalų, cholesterolio ir kalorijų skaičių kaip kietai virtus kiaušinius. Arba atskirkite trynį ir naudokite tik kiaušinių baltymus. Viename kiaušinėlio baltyme yra 17 kalorijų, 3,6 gramų baltymų ir beveik nėra riebalų. Sumaišytų kiaušinių maistinę vertę padidinkite pridedant kapotų paprikų, svogūnų, grybų ir špinatų.

Kepiniai kiaušiniai

Sušvirkškite kiaušinius, išmesdami juos vandeniu, pašalindami juos iš lukšto. Nėra papildomų riebalų, todėl keraminiai kiaušiniai turi tokią pačią maistinę vertę kaip ir virtus kiaušinius. Patiekite kiaušinius daugiau kaip 100 proc. Grūdų skrebučių arba virtų žalių daržovių, tokių kaip šparagai, viršuje, kad į savo kiaušinių patiekalį pridėti daugiau vitaminų, mineralų ir skaidulų.

Kepti kiaušiniai

Didelis kiaušinis, sumaišytas su sviestu ar margarinu, turi daugiau kalorijų ir riebalų, bet jūs galite išvengti papildomų riebalų, naudodamiesi alyvos purkštuvu ar nešvarumu. Kruopščiai kepkite kiaušinius ir paruoškite trynį, kad išvengtumėte salmonelių. Patiekite kepinius kiaušinius su 100 proc. Pilno grūdinio skrudinto arba iškeptomis daržovėmis ir bulvėmis. Venkite kreminių padažų ir sūrio papildymo jūsų kiaušiniams.