Fizinio pratimo fiziologijos ir kineziologijos skirtumai

Pratimai fiziologija ir kinesiologija yra du panašūs, bet skirtingi studijų sritis. Abi sritys yra susijusios su pratybomis ir našumu. Tačiau kineziologija daugiausia dėmesio skiriama judėjimui. Du dažnai yra painiojami, nes abu kovoja su fizine veikla. Abiejuose laukuose yra daugybė sveikatos priežiūros programų. Jei ketinate studijuoti abiejose srityse, žinodamas skirtumą tarp abiejų dalykų, padėsite nukreipti jus į teisingą kryptį.

Pagrindai

Kinesiologija – žmogaus judėjimo, funkcijos ir veikimo bei jo poveikio žmogaus sveikatai tyrimas. Ji konkrečiai susijusi su judėjimo mechanizmu. Kineziologija gali apimti ir gyvūnų judėjimo tyrimą. Kita vertus, fiziologijos pratimai yra skirti žmogui reaguoti ir prisitaikyti prie fizinio krūvio. Jame aptariami pagrindiniai mechanizmai, atsakingi už pratimų poveikį žmonių sveikatai.

Kinesiologijos programos

Kinesiologija taikoma sporto, fitneso, terapinės intervencijos ir kitose srityse. Žmonės, mokantys kineziologiją, dirba tokiose srityse kaip ortopedija, reabilitacija, fizinė ar profesinė terapija. Kitos karjeros galimybės yra sveikatingumo konsultantas, fitneso specialistas, sporto instruktorius ir fizinio lavinimo instruktorius. Bendros pareigos šiose srityse apima sužalojimų vertinimą, reabilitacijos programos parengimą, sveikatingumo įvertinimų atlikimą ir žalos prevencijos programų įgyvendinimą.

Pratimai fiziologijos programas

Pratimai fiziologai dirba sveikatos skatinimo ir fitneso plėtros. Jie kuria konkrečias pratimų programas savo klientams, kad jie galėtų pagerinti savo sporto ar atsigauti nuo sužalojimo. Jie rūpinasi kūno fiziologiniu atsaku į fizinę veiklą skatinant sveikatą. Pratimai yra susiję su sumažėjusia lėtinių ligų, tokių kaip diabetas, širdies ligos ir nutukimas, rizika. Pratimai fiziologai glaudžiai bendradarbiauja su savo klientais, kad sukurtų fitneso programas, kurios teigiamai veiktų fiziologiškai, skatindamos ar palaikydamos savo sveikatą.

Švietimas

Norėdami dirbti kineziologijos srityje, jums reikia bakalauro, magistro ar daktaro laipsnio kineziologijoje. Kai kurioms sritims, pvz., Klinikiniams tyrimams, reikia aukštesnio laipsnio, o tokioms sritims kaip fizikinei terapijai reikia bakalauro. Norėdami dirbti fizinio pratimo fiziologu, jums reikės bent jau bakalauro laipsnio fizinių pratimų fiziologijoje, o kai kuriais atvejais jums reikės išlaikyti Amerikos fizinių pratimų fizinių mokslų draugijos egzaminą. Norint pereiti į kai kurias sritis, pvz., Mokymą aukštojo mokslo įstaigoje, jums reikės aukštesnio laipsnio.