Didelis kalcio kiekis vėžiu sergantiems pacientams

Gydytojai nurodo padidėjusį kalcio kiekį kraujyje, kaip hiperkalcemiją. Ši būklė pasireiškia kaip vėžio komplikacija, ypač plaučių vėžio, krūties vėžio, kaklo vėžio ir galvos vėžio atvejais. Kadangi didelis kalcio kiekis kraujyje sukelia reikšmingas komplikacijas, vėžiu sergantiems pacientams reikia nedelsiant gydyti.

Statistika

Nacionalinis vėžio institutas praneša, kad hiperkalcemija pasireiškia 10-20 proc. Visų suaugusių, sergančių vėžiu. Hiperkalcemija taip pat veikia 0,5 – 1 proc. Visų vėžiu sergančių vaikų. Ši komplikacija įvyksta dažniausiai esant kietiems navikai ir kraujo piktybinės ligos.

Priežastys

Keletas veiksnių įtakoja kalcio kiekį vėžio pacientų kraujyje. Osteolitinė hiperkalcemija atsiranda, kai pirminis arba antrinis navikas naikina kaulą, todėl kaulų ląstelės gali išlaisvinti kalcią į kraują. Humorinė hiperkalcemija atsiranda, kai piktybiniai ląstelės sukelia kūną atpalaiduoti kalcio iš kaulų. Hiperkalcemija taip pat atsiranda, kai inkstai neišskiria kalcio pertekliaus iš organizmo.

Pagalbiniai veiksniai

Vėžiu sergantiems pacientams yra keletas veiksnių, kurie turi įtakos kalcio kiekiui kraujyje. Dėl fizinio aktyvumo trūkumo, pykinimo, vėmimo ir dehidratacijos gali padidėti kalcio kiekis. Kadangi vėžiu sergantiems pacientams dažnai pasireiškia nuovargis, vėmimas ir pykinimas po chemoterapijos ar radiacijos gydymo, yra didesnė šios grupės populiaciją sukeliančios hiperkalcemijos rizika.

Požymiai ir simptomai

Aukšto kalcio kiekio kraujyje požymiai ir simptomai yra vidurių užkietėjimas, pykinimas, vėmimas, nuovargis, bendras negalavimas, dažnas šlapinimasis ir skausmas. Be gydymo, hiperkalcemija taip pat sukelia nereguliarus širdies ritmas ir gali sukelti komą.

funkcijos

Hiperkalcemija, susijusi su vėžiu, labai skiriasi nuo pirminio hiperparatiroidizmo ir kitų sveikatos sutrikimų sukelto hiperkalcemijos. Su vėžiu susirgta hiperkalcemija sparčiai vystosi, pasirodo staiga ir dažnai sukelia padidėjusį eritrocitų nusėdimo greitį, kuris rodo organizmo uždegimą.

Kadangi hiperkalcemijos simptomai imituoja kitų vėžio simptomų, gydytojams gali būti sunku diagnozuoti šią būklę. Hiperkalcemijos simptomai taip pat labai panašūs į chemoterapijos ir radiacijos gydymo poveikį. Jei gydytojas atpažįsta hiperkalcemijos požymius ir simptomus, paprastas kraujo tyrimas nustato kalcio kiekį kraujyje. Nacionaliniai sveikatos instituto pranešimai rodo, kad normalus kalcio kiekis svyruoja nuo 8,5 iki 10,2 mg / dL (miligramai už deklribują).

Diagnozė

Gydymas

Gydytojai suplanuoja hiperkalcemijos gydymo planus, kad pašalintų kalcio perteklių iš kraujo ir atkurtų kalcio lygį įprastai. Diuretikai, taip pat žinomi kaip vandens tabletes, padidina kalcio kiekį, išsiskiriantį su šlapimu. Diuretikų pavyzdžiai yra bumetanidas, hidrochlorotiazidas ir furosemidas. Drugs.com nurodo, kad Pamidronatas padeda gydyti vėžiu sukeltą kaulų pažeidimą. Tai atkuria pusiausvyrą tarp kaulų susidarymo ir kaulų ląstelių suskaidymo. Pagalbinės priežiūros priemonės apima vaistus, skirtus kontroliuoti pykinimą ir vėmimą, šliužų ir kritimo prevenciją, skausmo malšinimus ir netyčinio sužalojimo prevenciją.